[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Maluch jeszcze bardziej bezpieczny

Maluch jeszcze bardziej bezpieczny

04-12-2018 16:42


Maluch jeszcze bardziej bezpieczny

 

Najmłodsze dzieci powinny jeździć w autach w fotelikach lub nosidełkach tyłem do kierunku jazdy. To najbezpieczniejszy dla nich sposób podróżowania. Żeby jeszcze zwiększyć ten poziom, wymyślono system monitorowania maluchów.

 

Dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Kierowca jest zadowolony i pewny ochrony swojej pociechy. Nie widzi jednak maluszka i czy coś niepokojącego nie dzieje się w trakcie, np. poluzuje się pas bezpieczeństwa, albo temperatura z tyłu auta nie jest za niska lub za wysoka. No, chyba, że dzieciaczek zacznie marudzić.

Ale od czego są smartfony i postępująca technologia? Firma CYBEX wymyśliła, że można przecież mieć większą kontrolę nad jadącą z tyłu pociechą przez system monitorowania SENSORSAFE CYBEX i zapobiega nieprzewidzianym sytuacjom.

 

Technologiczny ochroniarz

System działa dla fotelików samochodowych i-size, w liniach Gold i Platinum. A jak działa?

Do fotelików i nosidełek, w których może mieć on zastosowanie dołączona jest wtyczka, którą wpina się w gniazdko diagnostyczne w aucie.

 

 

Na smartfon należy ściągnąć odpowiednią aplikację (działa na systemach iOS i Android, na razie w językach angielskim, francuskim i niemieckim).

 

 

Teraz, dzięki klamrze przymocowanej do pasów bezpieczeństwa i Bluetooth, uruchamia się system. Uaktywnia się on w momencie, gdy klamra jest zapięta.

 

 

Kiedy może dojść do niebezpiecznej dla dziecka sytuacji, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy i powiadomienie na swój smartfon, np., gdy w jakiś sposób udało się dziecku rozpiąć pasy bezpieczeństwa lub wyjąć z pasów rączki.

Aktywowany SENSORSAFE stale mierzy temperaturę wewnątrz samochodu. W zdecydowanej większości aut działają co najwyżej dwustrefowe klimatyzacje, które pozwalają ustawić temperaturę osobno dla kierowcy, osobno dla pasażera z przodu. Czterostrefowa klimatyzacja, czyli regulacja temperatury również dla jeżdżących z tyłu, jest w limuzynach.

SENSORSAFE ostrzega jeśli temperatura otoczenia dziecka jest za wysoka lub za niska. System zapobiega przegrzaniu lub wychłodzeniu dziecka.

 

Dziecko nie zostanie samo

W tym systemie są jeszcze dwie ważne funkcje. Jedna to kontrola pozostawienia dziecka w samochodzie. Jeżeli ktoś przyjedzie, np., na zakupy, nawet dosłownie na minutę i chce zostawić śpiące dziecko w aucie, system "zapali czerwona lampkę".

 

- Informacja o pozostawionym bez opieki w aucie dziecku zostanie przesłana nie tylko kierowcy, rodzicowi, ale wszystkim tym, którym taką aplikację udostępnimy - tłumaczy Agnieszka Nowakowska z firmy Konkret PR.

 

System monitorowania przypomni również kierowcy, żeby nie spędzał jednorazowo zbyt długo czasu za kółkiem. Jeżeli jest to długa podróż, nieustanna jazda ma wynosić najwyżej 2 godziny. Gdy będzie dłuższa, system zadziała jak budzik i natychmiast wyśle sygnał dźwiękowy.

 

 

Tyłem do kierunku jazdy

Według specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem podróżujących w autach i przeprowadzających testy zderzeniowe, najbezpieczniejszą dla dzieci jest jazda w foteliku (lub nosidełku) tyłem do kierunku jazdy. Ryzyko urazu w przypadku kolizji czołowej lub wypadku jest dla dzieci znacznie mniejsze, w porównaniu z jazdą zgodną z kierunkiem jazdy. Dlaczego? Zdaniem specjalistów, przy takim sposobie montowania fotelików, siły uderzenia rozprowadzane są równomiernie po dużej powierzchni i napięcie szyi, głowy oraz klatki piersiowej jest znacznie zmniejszone.
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AUTO   KIEROWCA   DZIECKO   BEZPIECZEŃSTWO   JAZDA   FOTELIK   KEIRUNEK   SENSORSAFE CYBEX   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

16 lipca 2020 18:10
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 90
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 99
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 265
źródło:  www.policja.pl
 
14.07.2020
wypadki drogowe - 8
zabici w wypadkach - 2
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 14
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH