• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Jest informacja gdzie zjechać na drogę krajową nr 9

Jest informacja gdzie zjechać na drogę krajową nr 9

19 listopada 2018

 

Przed nowym odcinkiem S7 – zachodnią obwodnicą Radomia, jadąc od strony Warszawy, zostały umieszczone tablice, że zjazd w prawo poprowadzi kierowców w kierunku Lublina i Rzeszowa. Interweniowaliśmy w tej sprawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Tuz po otwarciu nowego odcinka S7 – zachodniej obwodnicy Radomia – napisaliśmy, że na tablicach przeddrogowskazowych (E-1) zapomniano umieścić zjazdów na drogi krajowe nr 9, czyli w kierunku Rzeszowa i 12, w kierunku Lublina (tutaj).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że wprowadzi tymczasowe oznakowanie jak i gdzie zjechać z obwodnicy. I wprowadziła. Tyle, że nie znajdziemy tego na tablicy E-1 na pierwszym zjeździe Radom-Północ.

Tymczasowe oznakowanie to ustawione ok. 400 m przed zjazdem w prawo (w kierunku Radom-Michałów) żółta tablica z czarnymi napisami Lublin i Rzeszów i strzałkami poziomymi w prawo. 300 m przed zjazdem ustawiono również podświetlana tablica z nazwami wspomnianych miast i strzałką.

 

 

To tymczasowe oznakowanie pewnie będzie, tak jak również napisaliśmy, do czasu wybudowania nowej drogi ekspresowej S12, czyli 2024 roku – w najbardziej optymistycznym wariancie.

Po zamknięciu wiaduktu w al. Wojska Polskiego (miejski odcinek drogi krajowej nr 9) powinna być znowu korekta oznakowania zjazdów z S7 na DK9. Gdzie? Może na końcu zachodniej obwodnicy Radomia, na jej ostatnim zjeździe – Radom-Południe, w stronę Radomia, a następnie za wiaduktem na południową obwodnicę miasta?

 

Zobaczymy, czy GDDKiA zrobi korektę, czy zostawi wprowadzone tymczasowe oznakowanie.

 

Roman Furciński, fot. od internauty

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt