[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Wyrok w procesie Kewina K. utrzymany

Wyrok w procesie Kewina K. utrzymany

09-11-2018 13:36


Wyrok w procesie Kewina K. utrzymany

 

Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji dla Kewina K., za spowodowanie w 2016 roku tragicznego wypadku w Wierzbicy, w którym zginęły trzy osoby. - Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości - orzekł sąd, podczas apelacji, która dzisiaj się odbyła na wniosek obrońców młodego mężczyzny.

 

W czerwcu, Sąd Rejonowy w Szydłowcu skazał 21-letniego dziś mężczyznę na 10 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz na zapłacenie zadośćuczynienia dla poszkodowanego w wypadku mężczyzny i bliskich ofiar na łączną kwotę 140 tys. zł.

Obrońcy Kewina K. złożyli apelację, którzy zaskarżyli wyrok w całości i wnosili o jego uniewinnienie lub ewentualnie o skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Mieli bardzo dużo uwag co do przeprowadzenia całego procesu. W uzasadnieniu m.in. napisali, że sąd nie zbadał wszystkich wniosków dowodowych, odrzucał ich wnioski o powołanie nowych biegłych, kwestionowali opinie biegłych rzeczoznawców z zakresu ruchu drogowego i medycyny, zeznania świadków, pasażerów mercedesa.

 

- Zeznania K.O. nie mogą być uznane za wiarygodne, miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Tak jak zeznania B.Sz. i M. Ch., którzy mieli po 2,9 promila alkoholu. Kewin K. wskazał, że mogli oni prowadzić auto w chwili zdarzenia - mówili. - Kewin K. po wypadku był w ogromnym szoku. Był jedyną osobą, która próbowała ratować poszkodowanych. Poza tym, spotkał się z agresją ludzi, co może tłumaczyć jego zbiegnięcie z miejsca zdarzenia. Obrona przyjęła, że już na etapie postępowania został on zakwalifikowany jako winny wypadku i że to on prowadził mercedesa - dodali próbując usprawiedliwić swojego klienta.

 

 

Sąd, po kilkuminutowej przerwie, ogłosił wyrok utrzymując orzeczenie Sądu pierwszej instancji.

 

- Sąd Odwoławczy nie ma żadnych wątpliwości co do winy Kewina K. Żadna z trzech osób, pasażerów auta, nie kwestionowała kto prowadził samochód. Dwoje pasażerów ze strachu z jaką prędkością jechało auto, zapięło pasy bezpieczeństwa. Obrażenia Kewina K. wskazywały, że to on był kierowcą. Jeżeli oskarżony tuż po zdarzeniu zachowuje się racjonalnie, między innymi schował kluczyk do zakrywania tablicy rejestracyjnej, to twierdzenie, że miał ograniczoną poczytalność nie ma realnego uzasadnienia. Nie ma również podstaw do kwestionowania opinii biegłych - argumentował Adam Kawczyński, sędzia sprawozdawca dodając na koniec: - Kara może wydaje się surowa, ale w wypadku śmierć poniosły trzy osoby, a jedna miała poważne uszkodzenia ciała. Trzeba również mieć na uwadze, że oskarżony miał dwa miesiące wcześniej zatrzymane prawo jazdy przez starostę [Kewin K. miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu - przyp. red.].

  

Wyrok jest prawomocny. Obrońcy Kewina K. mają teraz możliwość tylko jego kasacji do Sądu Najwyższego w Warszawie.

 

Do tragicznego wypadku doszło 14 sierpnia 2016 roku na ul. Radomskiej w Wierzbicy. Zginęły w nim trzy osoby. 600-konny mercedes-amg, którym kierować Kewin K., uderzył w tył mazdy jadącej w tym samym kierunku. Jak ustalili policjanci i biegli z zakresu ruchu drogowego, mercedes amg jechał z prędkością 178 km/h (w tym miejscu jest to obszar zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h), poduszki powietrzne w mercedesie otworzyły się przy prędkości 167,2 km/h. Mazda odbiła się od ogrodzenia jednej z posesji, przejechała kilkadziesiąt metrów, uderzyła w następne, a następnie, po 4 s, znowu uderzył w nią mercedes. Kierowca mazdy doznał poważnych obrażeń wewnętrznych, m.in. pęknięcia śledziony z krwotokiem do jamy otrzewnej, ale jako jedyny uszedł z życiem. Na miejscu zginęły trzy osoby, pasażerowie mazdy: matka kierowcy, jego siostra i jej narzeczony z Włoch (przyjechali ustalać sprawy dotyczące ich ślubu).

 

Nasz komentarz:

Rozumiem, że obrońcy muszą bronić w sądzie swoich klientów. Taka ich rola. Ale coś tu się nie klei. Jeżeli, zdaniem obrońców, troje pasażerów było pijanych mieli od 1,2 do 2,9 promila alkoholu w organizmach a oskarżony miał być trzeźwy, to proszę mi wytłumaczyć: dlaczego ten trzeźwy pozwolił, żeby któraś z tych pijanych osób wsiadła za kierownicę i prowadziła auto? I to auto o mocy 600 KM. Jakoś trudno mi to pojąć.

Roman Furciński
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


WYPADEK   WIERZBICA   OFIARA ŚMIERTELNA   SĄD   KEWIN K.   JAZDA   BIEGŁY   WYROK   APELACJA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 14:20
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 26.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 48
zabici w wypadkach - 3
ranni w wypadkach - 54
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 144
źródło:  www.policja.pl
 
26.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH