• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Bubel goni bubel

Bubel goni bubel

7 listopada 2018

 

Tyle nieprawidłowości ile było w czasie robót przy skrzyżowaniu ulic Zbrowskiego i Struga, dawno nie widziano. I dalej absurd trwa. Firma Jadex, wykonawca robót, ustawia znaki według własnego uznania.

 

Prace w rejonie skrzyżowania Zbrowskiego i Struga wydają się być zakończone. Roboty, na zlecenie Wodociągów Miejskich, prowadziła firma Jadex. Jak się dowiedzieliśmy, to wykonawca prac odpowiada za zmianę organizacji ruchu i właściwe oznakowanie w rejonie robót. Pisaliśmy już dwa razy o złym oznakowaniu (tutaj i tutaj). Według Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, wykonawca samowolnie, czyli niezgodnie z zatwierdzonym przez MZDiK planem, ustawił znaki.

Musimy napisać o kolejnym bublu w tej kwestii, obciążającym wykonawcę.

Jadąc ul. Struga, w stronę centrum miasta, przed skrzyżowaniem z ul. Zbrowskiego, po prawej stronie nadal jest zawieszony na słupie znak B-21 – zakaz skrętu, który zabrania skrętu w lewo i zawracania na najbliższym skrzyżowaniu. Został ustawiony na czas robót, w połączeniu z tzw. u-botami (tablicami kierującymi) zastawiającymi pas do lewoskrętu z ul. Struga w ul. Zbrowskiego.

 

 

Tyle, że u-boty kilka dni temu zdjęto, a znak B-21 nadal informuje kierowców o zakazie. Dlaczego nie zdjęto znaku skoro pas jest wolny, a do tego sygnalizator nad nim wskazuje możliwość jazdy w lewo (zielona strzałka)? Dlaczego wykonawca – Jadex, tego nie dopilnował?

 

 

W Wodociągach Miejskich obiecano nam szybką interwencję u wykonawcy i poprawienie oznakowania.

Próbowaliśmy się skontaktować w firmie Jadex z osobą odpowiedzialną za roboty w rejonie skrzyżowania Zbrowskiego i Struga. Bezskutecznie.

 

Firma Jadex jest nominowana do nagrody “Drogowy bubel roku” – za oznakowanie podczas robót w pobliżu wspomnianego skrzyżowania.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • zurawia_asfalt_920

  Od tygodni czekają na nową nawierzchnię

  Mieszkańcy kilkunastu posesji przy ul. Żurawiej nie mogą się doczekać ułożenia nawierzchni asfaltowej,...

  więcej...
 • dron_maratonska_920

  Dron ujawnia wykroczenia kierujących

  Trzy godziny trwała akcja radomskich policjantów, którzy dzisiaj czuwali nad bezpieczeństwem pieszych...

  więcej...

Kontakt