• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Czy w weekend zlikwidują drogowy bubel?

Czy w weekend zlikwidują drogowy bubel?

26 października 2018

 

Ponad tydzień trwa niebezpieczna sytuacja przed wiaduktem w ul. Słowackiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji jest opieszały w sprawie, ale może jutro bubel zostanie poprawiony. Na razie ustawiono słupki kierujące na wiadukt.

 

Kilka dni temu napisaliśmy o zdumiewającym rozwiązaniu z wytyczeniem prawego pasa ruchu (jadąc od Glinic w kierunku centrum) wprost na krawężnik i barierki zabezpieczające na wiadukcie (tutaj). Cienkie, ledwo widoczne białe linie naprowadzania, które miały być wymalowane jako przerywane, rozdzielające pasy w jednym kierunku. Ok. 2 m od krawężnika i barierek ostro odbijały w lewo.

 

Sprawę zgłosiliśmy na ostatnim posiedzeniu Zespołu ds. Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy Straży Miejskiej. Przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zadeklarował, że oznakowanie poziome zostanie poprawione.

W MZDiK kilkakrotnie interweniował w tej sprawie pan Marcin, mieszkaniec Radomia. Niestety, jak grochem o ścianę. Przez kilka dni nic się nie zmieniało. Nadal było niebezpiecznie i z łamaniem przepisów przez kierowców lewego pasa (podczas jazdy dwóch aut obok siebie), którzy, żeby się zmieścić, a nie doprowadzić do kolizji, musieli najeżdżać lub przejeżdżać linię ciągłą.

 

Dziś sprawdziliśmy, czy poprawiono poziome oznakowanie. Wymalowanych pasów nie ma, za to ustawiono tablice kierujące na pasy lewy i prawy oraz pas objeżdżający pod wiaduktem. Być może w sobotę zacznie się malowanie pasów na jezdni.

Tylko ciekawe czy zmieści się, np. przegubowy autobus i na którym pasie? Jeśli ustawi się na prawym pasie, to można przyjmować zakłady bukmacherskie czy kierowcy uda się przejechać bez strącenia tablicy – może to być dobry test dla ośrodków egzaminowania kandydatów kierowców. Jeżeli kierowca autobusu ustawi się na lewym, to po pierwsze, również będzie miał problemy ze zmieszczeniem się w pasie, a po drugiego na całym wiadukcie jest linia ciągła i nie można jej przekraczać. Na prawy pas będzie mógł zjechać dopiero za przejściem dla pieszych po zjeździe z wiaduktu.

 

 

– Takich mamy fachmanów. Najpierw się ten remont dłużył niemiłosiernie, a później oznakowali w sposób zaprezentowany w artykule [poprzedni, pierwszy artykuł w sprawie drogowego bubla z poziomym oznakowaniem – przyp. aut.]. Tam jest jeszcze pomiędzy pasami linia naprowadzania wykonana białą kreską. Szacunek dla wykonawcy i inspektora nadzoru – napisał jeden z internautów na naszym fanpageu.

 

– Narzekaliśmy, to mamy za swoje. Dzisiaj naprawili swój błąd i postawili “słupki ” tworząc korytarze dla samochodów. Prawym pasem żaden autobus się nie mieści. Lewy zajmuje znaczną część lewoskretu z pasa o przeciwnym kierunku. Nobel za pomysł i rozwiązanie problemu się należy – dodał drugi.

 

Dziś, w innym artykule dotyczącym złego oznakowania jednej z ulic w mieście napisaliśmy o nagrodzie “Drogowy bubel roku”. Chyba taką ogłosimy i ustanowimy. Pierwszym, żelaznym kandydatem do pierwszego miejsca w inauguracyjnej edycji jest Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • zurawia_asfalt_920

  Od tygodni czekają na nową nawierzchnię

  Mieszkańcy kilkunastu posesji przy ul. Żurawiej nie mogą się doczekać ułożenia nawierzchni asfaltowej,...

  więcej...
 • dron_maratonska_920

  Dron ujawnia wykroczenia kierujących

  Trzy godziny trwała akcja radomskich policjantów, którzy dzisiaj czuwali nad bezpieczeństwem pieszych...

  więcej...

Kontakt