• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Będzie wiadomo gdzie zjechać z S7 na drogę krajową nr 9

Będzie wiadomo gdzie zjechać z S7 na drogę krajową nr 9

26 października 2018

 

Kierowcy jadący nowym odcinkiem S7 – zachodnią obwodnica Radomia, a zamierzający kontynuować jazdę w kierunku Lublina i Rzeszowa nie będą musieli nerwowo szukać, na którym węźle zjechać z drogi ekspresowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi tymczasowe oznakowanie.

 

Kilka dni temu napisaliśmy, że po oddaniu zachodniej obwodnicy Radomia brak jest na tablicach przeddrogowskazowych informacji jak jechać, żeby dostać się na drogi krajowe na 9 i 12 (tutaj).

Sprawą zainteresowaliśmy warszawski oddział GDDKiA, z prośbą o korektę tablic i naniesienie informacji o jeździe w kierunku i zjeździe na wspomniane drogi krajowe. O “dziewiątce” nie ma informacji na żadnym z czterech węzłów: jadąc od Warszawy – Radom Północ (w Kępinie), Radom Zachód (zjazd na drogę wojewódzką nr 740), Wolanów (w Sławnie, zjazd na drogę krajową nr 12) i Radom Południe (w Młodocinie Mniejszym).

 

– Odnosząc się do zgłoszenia informuję, że droga krajowa nr 9 nie krzyżuje się z S7 w chwili obecnej w żadnym miejscu i w związku z tym w projekcie nie było przewidziane oznakowanie pionowe pokazujące dojazd do DK9. Jednak, w celu ukierunkowania tranzytu na Rzeszów i Lublin wprowadzone zostanie oznakowanie tymczasowe. Dodatkowa informacja pojawi się na węźle Radom Północ i na węźle Radom Południe – poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt