• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Drogowy bubel!

Drogowy bubel!

23 października 2018

 

Kierowcy jadący prawym pasem ul. Słowackiego od strony Glinic i chcący wjechać na wiadukt, muszą uważać, żeby nie wjechać w na krawężnik i barierki na wiadukcie. Jeżeli jadą dwa auta obok siebie, ten z lewej najczęściej łamie przepisy ruchu drogowego, bo przekracza podwójną linię ciągłą.

 

Takie “niespodzianki” przygotował dla kierowców wykonawca remontu nawierzchni na wiadukcie oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, bo jako inwestor remontu i zarządca drogi, nie zwrócił do tej pory uwagi oraz nie nakazał poprawienia oznakowania poziomego na jezdni. Właśnie o oznakowanie poziome chodzi.

Na wiadukcie i przed nim, wymalowane są żółte pasy. Pasy w obu kierunkach oddzielone są linią ciągłą, a tej, zgodnie z przepisami, przekroczyć, ani najechać na nią nie można.

Jadąc od strony Glinic, przed wjazdem na obiekt trzeba mocno uważać. Prawy pas został tak wytyczony, na razie białą, cienką linią, że prowadzi wprost na krawężnik i barierki zabezpieczające. Pas odbija kilka metrów przed samym wjazdem pod górkę.

Jeżeli jadą dwa auta obok siebie, ten z lewej, przy osi jezdni, najczęściej przekracza linię ciągłą podwójną (ta jest w osi jezdni). Jeśli na lewym pasie jest autobus komunikacji, nie ma siły, żeby jej nie przekroczył.

 

 

Od razu uprzedzamy, kierowcy wcale nie muszą pędzić, wystarczy, że jadą z przepisową prędkością, do 50 km/h. Albo jeszcze mniej. Większej nie radzimy rozwijać, bo może się to skończyć katastrofą: uderzeniem w mur lub inne auto.

Według radommoto.pl, wykonawca za blisko wiaduktu wymalował lewoskręt w ul. Giserską i wyszedł właśnie taki kwiatek. Ale od czego jest MZDiK, żeby na takie rzeczy i buble reagować?

 

 

Jak się dowiedzieliśmy, MZDiK ma interweniować u wykonawcy o poprawę wymalowanego oznakowania. Ma interweniować dopiero po sygnale od pana Marcina (nazwisko do wiadomości redakcji) mieszkańca Radomia, który często zwraca uwagę na drogowe nieprawidłowości.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • zurawia_asfalt_920

  Od tygodni czekają na nową nawierzchnię

  Mieszkańcy kilkunastu posesji przy ul. Żurawiej nie mogą się doczekać ułożenia nawierzchni asfaltowej,...

  więcej...
 • dron_maratonska_920

  Dron ujawnia wykroczenia kierujących

  Trzy godziny trwała akcja radomskich policjantów, którzy dzisiaj czuwali nad bezpieczeństwem pieszych...

  więcej...

Kontakt