[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kierowcy, z których można brać wzór (film)

Kierowcy, z których można brać wzór (film)

22-10-2018 17:32


Kierowcy, z których można brać wzór (film)

 

Trwa nasza akcja "Jestem uprzejmym kierowcą", prowadzona wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W tym miesiącu wzorowo na drodze zachowali się i zostali za to wyróżnieni Monika Popłońska, Marta Skowrońska i Mirosław Czajka.

 

Troje kierowców zadało kłam, że nie ma uprzejmych kierowców. Takich, którzy uważnie obserwują drogę i bezpieczeństwo innych jej użytkowników, w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zostali wyróżnieni za ustąpienie pierwszeństwa pieszym.

 

Panie dały przykład

Jak się należy zachować, kiedy piesi zbliżają się do przejścia jako pierwsza pokazała Monika Popłońska. Pani, dojeżdżając na ul. Zbrowskiego (od strony ul. 11 Listopada) do przejścia na skrzyżowaniu z ul. Kotarbińskiego, zatrzymała się widząc oczekujących pieszych. Tak samo postąpił kilka sekund wcześniej jadący z przeciwnego kierunku kierowca srebrnego volkswagena.

Zdecydowaliśmy się na zatrzymanie ciemnej alfy romeo. Kierowca czuł się nieco zestresowany, ale sierż . Grzegorz Wnukowski z Wydziału Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu szybko wytłumaczył powód zatrzymania.

 

 - Powodem nie jest żadne popełnienie wykroczenia. Zachowała się pani bardzo dobrze. Ustąpiła pani pierwszeństwa pieszym zbliżających się do przejścia - wyjaśnił.

 

- Codziennie staram się być uprzejmym kierowcą. Możemy to okazać chociażby ustępując pierwszeństwa pieszym - powiedziała Monika Popłońska.

 

 

Identyczne zachowanie zauważyliśmy również na ul. Zbrowskiego, na następnym przejściu w tym samym kierunku, przy skrzyżowaniu z ul. Orląt Lwowskich. Oczekującej na przejściu kobiecie pierwszeństwa ustąpiła kierująca audi. Niestety, tym razem, kierowca srebrnego auta na przeciwnym pasie ruchu nie wykazał takiego zrozumienia i kultury. Przejechał nie zatrzymując się.

 

- Staram się ustępować pierwszeństwa pieszym, ale również autobusom wyjeżdżającym z zatoki przystankowej i pojazdom wyjeżdżającym z ulic podporządkowanych - mówiła Marta Skowrońska.

 

 

Zmieniliśmy lokalizację. Jeździliśmy ulicami 25 Czerwca i Sowackiego. Właśnie na tej drugiej, przy skrzyżowaniu z ulicami Jasną i Złotą, dostrzegliśmy kolejnego wzorowo zachowującego się kierowcę. Podobnie jak wcześniej panie, również zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych.

 

- Bardzo często staram się okazywać uprzejmość innym użytkownikom dróg. Codziennie wożąc dzieci do szkoły i dziecko do przedszkola staram się przepuszczać pieszych oczekujących przed przejściem lub przepuszczać wyjeżdżających z drogi podporządkowanej - powiedział Mirosław Czajka.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (przegląd samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

Wyjazdy co miesiąc

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. To jej druga edycja. Jest prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 15:38
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 26.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 48
zabici w wypadkach - 3
ranni w wypadkach - 54
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 144
źródło:  www.policja.pl
 
26.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH