• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Ostatni weekend wakacji - oby bez wypadków

Ostatni weekend wakacji – oby bez wypadków

1 września 2018

 

Do 6 519 wypadków doszło w czasie mijających wakacji – od 23 czerwca do 31 sierpnia. Zginęło w nich 517 osób. Dziś i jutro są ostatnie powroty do domów. Życzymy, żeby wszyscy szczęśliwie dotarli do celu.

 

Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych może budzić przerażenie. 6 519 wypadków to bardzo dużo. Podobnie jak ilość zabitych – 517. Najmniej wypadków było 15 sierpnia – 61, najwięcej 13 lipca – aż 128. Niestety, nie było dnia bez ofiar śmiertelnych. Najmniej osób, tylko 1, zginęła 15 sierpnia. Najwięcej, aż 17 jednego dnia, trzy dni później, 18 sierpnia.

 

Dziś i jutro będą ostatnie powroty z wakacji. Na drogach całego kraju, w tym i województwa mazowieckiego, będzie wzmożony ruch. Będzie również zwiększona liczba policjantów, którzy będą czuwać  nad bezpieczeństwem podróżujących w ramach akcji „Ostatni weekend wakacji‿. Szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych. Będą podejmowali stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, a także sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów (ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach). Funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

– Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno–pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolowane będą między innymi przez nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz. Prowadzone działania koordynowane będą również  z powietrza, przez policyjny śmigłowiec – informują mazowieccy policjanci.

 

Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone – zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

 

Dziś i jutro pojazdy i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t mają zakaz poruszania się po drogach: dziś, w sobotę (1 września) w godz. 08:00-14:00 (sobota) i jutro, w niedzielę (2 września) w godz. 8:00-22:00.

 

– Nawet najlepiej zorganizowane działania nie zapewnią jednak każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono w dużej mierze od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości pojazdu oraz zachowania ostrożności na drodze, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania – przypominają policjanci apelując jednocześnie o ostrożną i rozsądną jazdę.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt