• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wyruszają pielgrzymki. Mogą być utrudnienia na drogach

Wyruszają pielgrzymki. Mogą być utrudnienia na drogach

2 sierpnia 2018

 

W sobotę i niedzielę na trasę z celem na Jasnej Górze w Częstochowie wyjdą pątnicy naszego regionu, m.in. z Kozienic i Radomia. Uważajcie na grupy pielgrzymów na drogach. Przez nasz region będą przechodzili również pielgrzymi z innych miast.

 

Pątnicy z Kozienic rozpoczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w najbliższą sobotę, 4 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.

W niedzielę, 5 sierpnia, grupa z Kozienic przejdzie w godzinach ok. 15:00-17:00 sprzed kościoła w Rajcu ulicami Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze.

Natomiast w godzinach ok. 16:30-18:00 grupy pątników z Pionek i Zwolenia przejdą ulicami Skaryszewską, Słowackiego i Idalińską – jedna przed kościół na Idalinie, a druga dalej na Malczew.

 

W poniedziałek, 6 sierpnia, w godzinach ok. 7:00-9:30 grupy pątników z poszczególnych parafii będą szły w stronę Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Młyńskiej. Utrudnień w ruchu kołowym należy spodziewać się między innymi na ulicach: 11 Listopada, 25 Czerwca, św. Brata Alberta, Ceglanej, Chrobrego, Gajowej, Głównej, Jana Pawła II, Konopnickiej, Kusocińskiego, Limanowskiego, Maratońskiej, Mieszka I, Mireckiego, Narutowicza, Okulickiego, Polnej, Południowej, Rapackiego, Słowackiego, Szarych Szeregów, Toruńskiej, Warszawskiej, Wierzbickiej i Wjazdowej.

W godzinach ok. 8:00-11:00 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas Mszy św. obok seminarium) wjazd w ul. Młyńską może być dopuszczony tylko dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki.

Ok. godz. 11:00 nastąpi wyjście wszystkich grup ulicami Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką – w kierunku Kowali. Na całej tej trasie ruch kołowy będzie znacznie utrudniony do godz. ok. 12:30. Może to spowodować duże opóźnienia m.in. w kursowaniu autobusów linii 17 (będą one jeździć w tym rejonie stałą trasą).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, a w każdej grupie – służby porządkowe pielgrzymki. W miarę możliwości należy omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej oraz Krychnowickiej w godzinach około 7:30-12:30.

 

 

W poniedziałek przez nasz region będą przechodzić piesze pielgrzymki z innych części kraju.

Np., tego dnia w Warce mają się pojawić pielgrzymki: drohiczyńska (po noclegu w Magierowej Woli), łomżyńska, warszawsko-praska i Rowerowa Pielgrzymka Białostocka.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów i stosowanie się do poleceń służb porządkowych pielgrzymek.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt