• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Mazda zachęca do letnich podróży

Mazda zachęca do letnich podróży

4 lipca 2018

 

Odkrywanie uroczych miejsc, niezwykłych krajobrazów i miejscowości z nieznaną lub ciekawą historią proponuje japoński koncern motoryzacyjny. I to wszystko u nas, w Polsce, w ramach projektu Slow Road”.

 

“Cudze chwalicie, swego nie znacie”, w myśl tego porzekadła Mazda od kilku lat stara się przybliżyć piękno miejsc, które są blisko nas. Stworzyła internetowy przewodnik www.slowroad.pl po niezwykłych, często bardzo kameralnych miejscach, z dala od szlaków masowej turystyki inspiruje do aktywnego wypoczynku, a który nie wymaga wielkich przygotowań.

 

Odkrywanie Mazowsza

Slow Road to projekt realizowany przez Mazdę Motor Poland w partnerstwie m. in. z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

 

Jeśli kochasz piękne trasy, lubisz jeździć samochodem, a przy tym cenisz lokalne, regionalne potrawy, projekt Slow Road to z pewnością inicjatywa dla Ciebie. Idee slow life czy slow food w najlepszym regionalnym wydaniu spotkać można w każdym województwie, ale Mazowsze zaskakuje siłą charakteru i wyrazistością miejsc, oznaczonych na trasie Slow Road. Istotą naszego projektu jest przyjemność płynąca z podróżowania samochodem i odkrywanie nieznanych zakątków, które znajdują się poza głównymi, najbardziej uczęszczanymi trasami. Zachęcamy do wyjazdu za miasto, bo to świetny pomysł na odpoczynek, wspólne spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi i okazja, by poznać wyjątkowe miejsca oraz ludzi, którzy je tworzą – powiedział Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Polska.

 

Baza miejsc w przewodniku Slow Road obejmuje także inne województwa, ale to właśnie Mazowsze jest regionem niedocenianym turystycznie. Wyjazd na jeden lub dwa dni proponowaną przez Slow Road trasą mazowieckimi drogami, to okazja do bliskich spotkań z naturą, odkrycia niepowtarzalnych miejsc, smaków, wrażeń i prawdziwego odpoczynku dla ciała i duszy.

 

Są miejsca z naszego regionu

Mazowiecka baza miejsc noclegowych kusi kameralnymi pokojami w gospodarstwach agroturystycznych czy klimatycznymi chatami, ale znajdziemy też noclegi w zabytkowych murach.

Projekt Slow Road dostarcza inspiracji do weekendowego wyjazdu, niekoniecznie daleko, ale zawsze tam, gdzie czas zwyczajnie płynie wolniej. Organizatorzy stale wyszukują wyjątkowe miejsca, zachęcając do poznawania sielskiej Polski w najlepszym wydaniu. Na stronie www.slowroad.pl, oprócz rekomendowanych miejsc noclegowych czy gastronomicznych, znajdziemy także opisy tras i rozmaitych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Podróże po Mazowszu oferują solidną dawkę śpiewu ptaków, malarskie plenery nad Bugiem, spływy kajakiem po Narwi lub Wkrze, trasy rowerowe w Kampinosie, regionalne warsztaty rzemieślnicze czy ekspedycje kulinarne. Malownicze drogi z dobrym oznakowaniem pewnie prowadzą do miejsc ciekawych i bogatych w atrakcje, jak choćby muzeum wsi mazowieckiej w Sierpcu, skansen Kuligowo czy muzeum flisackie w Kamieńczyku.

Mazowieckie specjalności to trasy rowerowe, spływy kajakiem, wędkarskie łowiska czy stanowiska do obserwacji ptaków, ale poszukiwacze historii czy wielbiciele regionalnej kuchni także będą zaskoczeni bogactwem oferty miejsc, które warto odwiedzić.

W bazie jest również Pałac na Winiarach w Warce.

Roman Furciński, źródło: Mazda, fot. Mikołaj Gospodarek

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt