[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni każdego dnia (film)

Kulturalni każdego dnia (film)

03-06-2018 16:03


Kulturalni każdego dnia (film)

 

Konrad Firlej, Emil Łopata i Damian Dąbrowski dołączyli do grona kierowców, z których można brać przykład. Zostali wyróżnieni w majowym odcinku akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

 

Podczas ostatniego wyjazdu mieliśmy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu nieco utrudnione zadanie podczas akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" prowadzonej w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Tym razem, musieliśmy patrolować ulice miasta znakowanym radiowozem.

 

Ustąpili pierwszeństwa

Jeździliśmy w różnych punktach miasta. Nie chcieliśmy za bardzo rzucać się w oczy kierowcom, ale, jak można przypuszczać, trudno nie zauważyć radiowozu z kogutami na dachu. Nie chcieliśmy honorować tych, którzy zachowywali się kulturalnie, bo widzieli radiowóz.

Pierwszymi, których należało zatrzymać i podziękować byli dwaj kierowcy autobusów miejskich. Nie mogliśmy jednak tego zrobić, bo byli w trakcie jazdy, a wiadomo, że nie mogą się spóźniać na przystanki.

W końcu postanowiliśmy zrobić akcję stacjonarną i zatrzymać się przy ul. Malczewskiego, w pobliżu ul. Stańczyka. Stamtąd obserwowaliśmy ruch na drodze. Był to nawet dobry punkt, bo przy skrzyżowaniu są przejścia dla pieszych oraz lewoskręty.

 

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kierowca zielonego dostawczego volkswagena wpuścił auto zamierzające skręcić w lewo.

 

- Pan miał pierwszeństwo przejazdu, ale ustąpił pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z lewej strony. Są to rzadkie zachowania na drodze - powiedziała post. Joanna Matejek.

 

- Jeżeli ma taką możliwość, to staram się tak zachowywać. To jest bardzo potrzebne, żeby upłynnić ruch, żeby nie tworzyły się niepotrzebnie korki. Trzeba tak robić na skrzyżowaniach, żeby nam się wszystkim lepiej jeździło - wyjaśnił Konrad Firlej.

 

 

Nie minęło 2 minuty, a już mieliśmy kolejnego kulturalnego kierowcę. Prowadzący czarne bmw postąpił jak poprzedni kierowca, a dodatkowo zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych zbliżających się do przejścia.

 

- W każdej chwili możemy się znaleźć w sytuacji pieszego oczekującego na przejście na drugą stronę ulicy lub kierowcy zamierzającego włączyć się do ruchu, a nie ma chętnych, żeby go wpuścić przed siebie - tłumaczył Emil Łopata.

 

 

Trzeci kierowca zachował się tak jak pierwszy i drugi, również ustąpił pierwszeństwa zamierzającemu włączyć się do ruchu z lewej strony.

 

- Kultura kierowcy na drodze jest odzwierciedleniem jego kultury na co dzień. Myślę, że pod tym względem jest coraz lepiej na radomskich drogach, bo coraz częściej można zobaczyć kierowców przepuszczających pieszych lub chcących włączyć się do ruchu - powiedział Damian Dąbrowski.

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (przegląd samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

Wyjazdy raz w miesiącu

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. To jej druga edycja. Jest prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   DROGA   UPRZEJMOŚĆ   KIEROWCY   PARKOWANIE   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   BEZPIECZEŃSTWO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:28
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH