• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Przed nami długi weekend

Przed nami długi weekend

30 maja 2018

 

Dla wielu osób czwartkowe święto kościelne – Boże Ciało – jest okazją do wyjazdu i krótkiego wypoczynku. Przypominamy i apelujemy, żeby jeździć ostrożnie. Żeby każdy bezpiecznie dotarł do celu.

 

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą obserwowały zachowania użytkowników dróg i wyłapywały jeżdżących niebezpiecznie i agresywnie. Będą głównie na trasach wylotowych z miast, ale będą patrolowali również te najbardziej popularne i uczęszczane trasy. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący jeżdżą z zapiętymi pasami, a dzieci przewożone są w fotelikach. Do walki z drogowymi piratami posłużą m.in. nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

 

W zeszłym roku, w długi weekend związany z tym świętem, na drogach województwa mazowieckiego doszło do 32 wypadków, w których zginęła jedna osoba, 53 zostały ranne i zatrzymano 102 nietrzeźwych kierujących. W ostatnich latach to był jeden z najbezpieczniejszych takich długich weekendów. Oby tegoroczny miał jeszcze lepsze statystyki.

 

Jeździjcie ostrożnie i bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt