[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni każdego dnia (film)

Kulturalni każdego dnia (film)

05-04-2018 22:14


Kulturalni każdego dnia (film)

 

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą. Czy jednak tylko tego dnia mamy być kulturalnymi kierowcami? Pewnie, że nie. I przykłady Moniki Kalety, Krystyny Krawczyk i Andrzeja Żurowskiego pokazują, że można być uprzejmym na co dzień.

 

Wczoraj mieliśmy kolejny wyjazd nieoznakowanym radiowozem po radomskich ulicach. Razem z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadziliśmy akcję "Jestem uprzejmym kierowcą" w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze".

 

Kulturalni w różnych sytuacjach

Kilkadziesiąt minut szukaliśmy pierwszego uprzejmego kierowcy, a kiedy go już znaleźliśmy, po prostu nam odjechał. Na ul. Słowackiego, jadąc od ronda w stronę centrum miasta poruszał się sznur samochodów. Z daleka widzieliśmy, że po prawej stronie, z ul. Miedzianej (podporządkowanej) chce włączyć się do ruchu autobus miejskiej komunikacji. Czekał dosyć długo. W końcu, "zlitował się" nad nim jeden z kierowców auta jadącego cztery samochody przed nami. Nie było możliwości go zatrzymać. A szkoda. Musieliśmy zatem szukać dalej.

 

 

Pojechaliśmy na ul. Zbrowskiego. Za skrzyżowaniem z ul. 11 Listopada. Znowu był korek. I trudno było się włączyć do ruchu autom wyjeżdżających z ul. Kotarbińskiego i z parkingu przy jednym ze sklepów. Jeden kierowca czekał na wyjazd w prawo z ul. Kotarbińskiego, drugi chciał skręcić w lewo ze Zbrowskiego w Kotarbińskiego. Wśród kilku samochodów, jeden z końcu się zatrzymał, biały citroen. Za kierownica siedziała kobieta.

 

- Staram się być uprzejmym kierowcą. Jeżeli są korki, widzę, że ktoś chce włączyć się do ruchu to ustępuję pierwszeństwa. To taki ludzki odruch - powiedziała Monika Kaleta.

 

 

Na drugiego wyróżnionego kierowcę nie musieliśmy tym razem długo czekać. Sytuacja była na ul. Zbrowskiego. Tym razem, kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszym. Hamował kilkanaście metrów przed przejściem widząc, że zbliżają się piesi (szkoda, że wykroczenie popełnił rowerzysta przejeżdżając przez zebry).

 

- Zawsze staram się zatrzymać przed zebrami i ułatwić przejście przez ulicę pieszym. Jestem inwalidą i wiem jak bardzo ważna jest uprzejmość kierowców w takiej sytuacji - mówił Andrzej Żurowski. - Kulturę względem innych możemy okazać w różnych sytuacjach, chociażby ustępując pierwszeństwa wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. W ten sposób można nawet rozładowywać korki.

 

 

Ustąpienie pierwszeństwa pieszym było również powodem wyróżnienia trzeciego kierowcy, tym razem na ul. Struga, przy skrzyżowaniu z ul. Niedziałkowskiego.

 

- Na tyle lat ile jeżdżę, to cały czas jestem uprzejmym kierowcą. Warto być uprzejmym kierowcą - powiedziała Krystyna Krawczyk.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (przegląd samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

Wyjazdy raz w miesiącu

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. To jej druga edycja. Jest prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 19:18
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH