[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

06-03-2018 22:50


Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

 

Dwoje kierujących ustąpiło pierwszeństwa wyjeżdżających z ulic podporządkowanych. Jeden najpierw przepuścił pieszego na przejściu, a za chwilę umożliwił przejazd skręcającemu w lewo. Katarzyna Kowalik, Paweł Zięba i Paweł Gajewski zostali nagrodzeni za uprzejme zachowania.

 

W przedostatni dzień lutego, mimo 10-stopniowego mrozu, wyjechaliśmy nieoznakowanym radiowozem z policjantami radomskiej drogówki - sierż. Eweliną Wróblewską i mł. asp. Michałem Kujawiakiem na ulice miasta. Prowadziliśmy akcję "Jestem uprzejmym kierowcą" w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze".

 

Zatrzymali się, poczekali, przepuścili

Pogoda nie bardzo sprzyjała akcji. Mróz zniechęcił do jazdy autami, jeździło znacznie mniej niż zwykle samochodów, i pieszych, mało osób chodziło w mieście. Niemniej, zapowiadaliśmy akcję, należało ją zrobić.

Na "dzień dobry", minutę po rozpoczęciu akcji była pierwsza interwencja patrolu. Nie chodziło jednak o wyróżnienie kierowcy. Przeciwnie, trzeba było zatrzymać kierowcę, który świadomie złamał przepisy ruchu drogowego. Na ul. Chrobrego, w pobliżu galerii, jadąc od strony os. XV-Lecia skręcił w lewo w ul. Czystą, mimo wyraźnego tam zakazu skrętu w lewo. Młody mężczyzna tłumaczył się, że ...nie jest z Radomia. Auto miało tablice rejestracyjne z powiatu przysuskiego, ale przecież znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego są całej Polsce takie same.

 

Można się było spodziewać, że tym razem akcja nie pójdzie tak płynnie jak poprzednie (ze względu na wspomniane warunki pogodowe). Jeździliśmy w różnych rejonach miasta szukając kulturalnych kierowców.

Jedną z nagrodzonych była Katarzyna Kowalik, która na ul. Kieleckiej przepuściła dwa auta wyjeżdżające z drogi podporządkowanej.

 

- Kiedy tylko jest taka możliwość i są auta, które potrzebują wyjechać z drogi podporządkowanej lub z parkingu, to ustępuję im pierwszeństwa. Czasami sama znajduję się w takiej sytaucji - powiedziała Katarzyna Kowalik.

 

 

Identycznie zachował się Paweł Zięba. Zatrzymał się na ul. Okulickiego, żeby przepuścić auto wyjeżdżające w prawo z ul. Polnej. Kto czasami jeździ tymi ulicami wie, jak trudno się włączyć do ruchu w ul. Okulickiego.

 

- Uczyłem się uprzejmości od innych, a teraz sam staram się często być uprzejmy wobec innych. Warto być kulturalnym wobec innych, bo to do nas wraca, prędzej, czy później, ale wraca - powiedział Paweł Zięba (na zdjęciu, pierwszy z lewej).

 

 

Trzeciego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy na ul. Malczewskiego. Najpierw ustąpił pierwszeństwa pieszemu zamierzającemu przejść na drugą stronę jezdni, a za chwilę przepuścił auto próbujące skręcić w lewo w ul. Stańczyka.

 

- Staram się być zawsze uprzejmym kierowcą. Można przepuścić jeden, dwa samochody i tym samym nie ma tworzą się korki - powiedział Paweł Gajewski.

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (przegląd samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

Wyjazdy raz w miesiącu

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. To jej druga edycja. Jest prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze".

Odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:40
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH