[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Będzie nowy odcinek drogi ekspresowej S7

Będzie nowy odcinek drogi ekspresowej S7

12-02-2018 22:54


Będzie nowy odcinek drogi ekspresowej S7

 

W 2021 roku mamy pojechać nową trasą. Połączy południową obwodnicę Warszawy i obwodnicę Grójca.

 

Jest szansa, że za kilka lat łatwiej będzie dojechać autem do stolicy. Teraz, dobrze się jedzie do Tarczyna, później już występują spowolnienia w ruchu, głównie w Wólce Mrokowskiej, Mrokowie, Jabłonowie (skręt na Wólkę Kosowską) i Łazach.

Ma być wytyczona nowa trasa, zupełnie nowym śladem, gdzie nie będzie skrzyżowań, a jedynie węzły wjazdów na i zjazdów z ekspresówki.

 

Budowa odcinkami

Trasę wybuduje trzech wykonawców, bo inwestycja została podzielona na trzy etapy. W sumie, ma powstać prawie 30 km nowej drogi.

 

- Jesteśmy na etapie projektowania tej trasy. W czerwcu tego roku chcemy złożyć wniosek o uzyskanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej do wojewody mazowieckiego - powiedziała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad. - Uzyskana decyzja daje nam prawo własności do terenu, można rozpoczynać procedurę wywłaszczeniową i wykonawca może rozpocząć roboty budowlane.

 

Jeśli wszystko pójdzie po myśli GDDKiA, wspomniana decyzja ZRID może być ważna już pod koniec tego roku. Wykonawca będzie mógł wtedy wejść na teren, przez który będzie przebiegać trasa i rozpocząć pierwsze prace przygotowawcze, np. wycinkę drzew.

Szacowany termin zakończenia robót to marzec 2021 roku.

 

 

Blisko lotniska

Nowa trasa ma przebiegać przez dzielnicę Ursynów, powiat pruszkowski, powiat piaseczyński - gminy Lesznowola i Tarczyn oraz powiat grójecki (północna część).

 

- Projektowana nowa trasa S7 będzie się rozpoczynać na południowej obwodnicy Warszawy, węźle Lotnisko, i przebiegała przez gminy Lesznowola oraz Tarczyn i kończyła się na obwodnicy Grójca - dodała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

 

Z południowej obwodnicy Warszawy będzie zjazd na nową S7 na węźle „Lotnisko". W miejscowości Zamienie zaprojektowano węzeł „Zamienie" a za miejscowością Nowa Wola planowany jest węzeł „Lesznowola" w miejscu przyszłego skrzyżowania z projektowaną drogą nr 721.

W Woli Gołkowskiej ma być węzeł „Antoninów" (za istniejącym skrzyżowaniem z drogą nr 01343), a w miejscowości Szczaki węzeł „Złotokłos" (w miejscu skrzyżowania z drogą powiatową nr 2846W).

 Na wysokości miejscowości Grzywaczówka planowany jest węzeł „Tarczyn Północ" (w miejscu istniejącego skrzyżowania z drogą nr 876), natomiast w miejscowości Kopana węzeł „Tarczyn Południe" (w miejscu połączenia z istniejącą drogą nr 7). Od węzła „Tarczyn Południe" projektowana trasa będzie biegła po starym śladzie "siódemki". Nowa S7 ma być włączona w miejsce przed węzłem „Grojec" na obwodnicy Grojca.

 

Trzech wykonawców

Odcinek A - od węzła "Lotnisko" do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km wybuduje konsorcjum firm Rubau Polska i Construcciones Rubau. Trasa będzie miała dwie jezdnie, po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Kontrakt opiewa na 221 395 096,62 zł brutto.

Odcinek B - od węzła "Lesznowola" (bez węzła) do węzła "Tarczyn Północ" (z węzłem) o długości ok. 14,8 km weźmie na siebie firma IDS-BUD. Droga będzie miała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu w obu kierunkach. Wartość kontraktu to 388 680 000 zł brutto.

Odcinek C - od węzła "Tarczyn Północ" (bez węzła) do początku obwodnicy Grójca o długości prawie 7,9 km wykona Mota-Engil Central Europe S.A. za 203 449 067,60 zł brutto. Tu też będą dwie jezdnie po 2 pasy ruchu.

 
/ Roman Furciński /


AUTO   KIEROWCA   DROGA EKSPRESOWA S7   WARSZAWA   LOTNISKO   OBWODNICA GRÓJCA   JAZDA   BEZPIECZEŃSTWO   WĘZEŁ   PAS RUCHU   PRĘDKOŚĆ   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

16 lipca 2020 18:40
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 90
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 99
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 265
źródło:  www.policja.pl
 
14.07.2020
wypadki drogowe - 8
zabici w wypadkach - 2
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 14
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH