[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Brawa dla kulturalnych kierowców!

Brawa dla kulturalnych kierowców!

03-02-2018 14:30


Brawa dla kulturalnych kierowców!

 

Ustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz umożliwienie przejazdu skręcającym w lewo w drogę poprzeczną - to zachowania, za które nagrodziliśmy kierowców podczas pierwszego wyjazdu w drugiej edycji akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Wyróżniliśmy dwie panie i mężczyznę.

 

Druga edycja akcji prowadzonej w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" została rozpoczęta! Pod koniec stycznia wiedliśmy do radiowozu i jeździliśmy ulicami Radomia szukając uprzejmych kierowców.

 

- Akcja ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Chodzi nam o to, żebyśmy, w ramach tej akcji, poprawili relacje pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego, szczególnie pomiędzy kierującymi a pieszymi - powiedział podinsp. Dariusz Frączek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. - Pozytywne wzorce przekładają się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bo mniej agresji na drogach i unikanie sytuacji konfliktowych znacznie poprawia bezpieczeństwo.

 

Umożliwili skręt w lewo

Dwie pierwsze pozytywne zachowania zauważyliśmy na ul. Słowackiego i to w tym samym miejscu, przy skrzyżowaniu z ul. Górną. I chodzi o takie same zachowania, umożliwienie pojazdom skrętu w lewo. Najpierw zatrzymał się czerwony bus renault. Za jego kierownicą siedział pan Zdzisław Kosno, mieszkaniec Iłży. Był trochę zaskoczony zatrzymaniem i kontrolą przez nasz patrol.

 

- Warto być uprzejmym na drodze. Jeżeli ja wobec kogoś jestem uprzejmy, to inni wobec mnie również. Inni uczą się kulturalnych zachowań. Najczęściej, jeśli mam możliwość to przepuszczam pieszych oczekujących na przejście - powiedział Zdzisław Kosno.

 

 

 

Kilkanaście minut później, identycznie zachowała się pani Bogusława Korbecka. Jechała w stronę centrum miasta. Przed skrzyżowaniem z ul. Górną zatrzymała się, zrobiła miejsce na przejazd dla skręcających w lewo, bo na następnym skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Średniej, dla jadących ul. Słowackiego paliło sie czerwone światło.

 

- Staram się zawsze w takich sytuacjach umożliwiać innym przejazd i przepuścić, to bardzo proszę - powiedziała Bogusława Korbecka.

 

 

Ustąpienie pierwszeństwa pieszym

Na trzeciego kulturalnego kierowcę czekaliśmy kilkanaście minut. Znaleźliśmy go w innej części miasta. Chcieliśmy uhonorować panią za umożliwienie autobusowi włączenia się do ruchu na placu Kazimierza, który wjeżdżał z ul. Żeromskiego. Jednak pani nie zdecydowała się na udział w akcji.

Jadąc ul. Chrobrego, od ul. Żółkiewskiego w stronę ul. 11 listopada, jechaliśmy za kolumną aut. Część aut zatrzymała się przed przejściem przy skrzyżowaniu z ul. Mierzejewskiego, przy uniwersytecie. Jak pierwsza, zrobiła to pani kierująca mercedes. Za jej przykładem poszedł kierowca auta na prawym pasie.

 

- Zawsze staram się być uprzejma dla pieszych i dla innych kierowców - usłyszeliśmy od pani Elżbiety Kacprzyckiej.

 

 

 

 

Akcja dzięki Partnerom

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (przegląd samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się ona w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ   KAMPANIA RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 13:56
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 26.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 48
zabici w wypadkach - 3
ranni w wypadkach - 54
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 144
źródło:  www.policja.pl
 
26.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH