• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Przejdzie Orszak Trzech króli. Będą utrudnienia w ruchu

Przejdzie Orszak Trzech króli. Będą utrudnienia w ruchu

5 stycznia 2018

 

W sobotę, 6 stycznia, w Kościele Katolickim przypada święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne święto Trzech Króli. W Radomiu odbędzie się przemarsz od ul. Wolność do ul. Żeromskiego, do placu Corazziego.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli, w sobotę w godzinach ok. 12:00-12:45 będą wprowadzone objazdy w centrum Radomia dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15 i 17. Wystąpią także utrudnienia w ruchu.

Orszak Trzech Króli zacznie się na Rynku o godzinie 12:00. Trasa przemarszu będzie poprowadzona ulicami: Wolność, Reja, przez plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego – do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Po drodze kolumna będzie zatrzymywała się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze ojców Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przed Galerią Rosa (w tych miejscach zaplanowano inscenizacje po ok. 10 min.).

 

W związku z tymczasowym zamknięciem fragmentów ulic Reja i Żeromskiego dla ruchu kołowego, w godzinach około 12:00-12:45 zostaną wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15 i 17 (szczegółowy wykaz zmian tutaj). Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) oraz Lekarską (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez plac Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch kołowy będzie tam chwilowo wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów – w takim przypadku przeczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt