• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wodociągi biorą się za inwestycje za dużą kasę. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

Wodociągi biorą się za inwestycje za dużą kasę. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

22 listopada 2017

 

Wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej i deszczowej oraz 2000 nowych przyłączeń do nieruchomości i lepsza jakość wody to ogromne inwestycje Wodociągów Miejskich na najbliższe lata. To plus. Minus jest taki, zwłaszcza dla kierowców, że będą rozkopane ulice – w niemal każdej dzielnicy.

 

Inwestycja Wodociągów Miejskich jest rozłożona na lata 2018-2022. Wysyp przetargów, jak określili przedstawiciele spółki, ma być w styczniu przyszłego roku.

 

Ul. Struga zaczną kopać w grudniu

Niektóre roboty już się rozpoczęły, albo rozpoczną, jak np. modernizacja sieci w ul. Struga.

 

– Umowa na prace w ulicy Struga już została podpisana. Wszystko wskazuje, że w grudniu wejdziemy z robotami – powiedział Paweł Olszewski, zastępca prezesa ds. technicznych Wodociągów Miejskich. – Prace w ulicy Struga są objęte odcinkiem od mostku przy Potoku Północnym do ulicy Zbrowskiego. W pierwszy etapie, będziemy chcieli je przeprowadzić od mostku do skrzyżowania z ul. 25 Czerwca oraz Żwirki i Wigury.

 

 

Czego się mogą spodziewać kierowcy? Jakie będą utrudnienia?

 

– Będziemy się starali, żeby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe. Dlatego roboty nie będą prowadzone całą szerokością jezdni, ale z wyłączeniem jednego pasa ruchu. I na pewno w pierwszym etapie nie wejdziemy na skrzyżowanie – dodał wiceprezes.

 

Do sieci wykonanej w ul. Struga podłączone zostanie m.in. budowane obecnie Radomskie Centrum Sportu.

Wykonawcą robót będzie radomska firma Jadex.

 

Co z ul. 25 Czerwca?

Najwięcej emocji wywołuje plan robót w ul. 25 Czerwca.

 

– Za ulicę 25 Czerwca weźmiemy się po wybudowaniu odcinka trasy N-S. Planujemy, że inwestycja będzie przeprowadzona w latach 2019-2020 – powiedział Leszek Trzeciak, prezes spółki Wodociągi Miejskie.

 

Jak się dowiedzieliśmy, wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej w ul. 25 Czerwca zostanie najpierw wymieniona na odcinku od ronda w ul. Beliny-Prażmowskiego do ul. Sienkiewicza.

Zgodnie z zapowiedziami, można zatem być pewnym, że do 2019 roku, a jeśli zajdzie potrzeba to później – do wybudowania trasy N-S (wzdłuż torów), ul. 25 Czerwca nie zostanie “ruszona”.

 

 

Wymiana sieci za grube miliony

Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Radomia będzie kosztowała 372 mln zł (brutto). Z tego 192 mln zł wyniesie dofinansowanie z Unii Europejskiej. Niewykluczone, że spółka zaciągnie kredyt.

 

– Zostanie zmodernizowane 211 kilometrów sieci wodno-kanalizacyjnej. Będzie 2000 nowych podłączeń, a są jeszcze na terenie Radomia białe plamy w tym zakresie – poinformował Leszek Trzeciak.

 

Dobrze, że taka inwestycja zostanie zrobiona. Kierowcy juz teraz muszą się jednak przygotować na utrudnienia. I to w wielu przypadkach uciążliwe. Roboty będą bowiem prowadzone w niemal każdej dzielnicy.

 

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt