[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

22-08-2017 22:18


Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

 

Nie ma chyba tygodnia, żeby nie było policyjnej informacji o potrąceniu przez samochód pieszego na przejściu. Jednak jeżeli za kierownicą siedzą Ewa Kujawiak-Koziór, Krzysztof Skrzek i Henryk Skowron pies mogą się czuć bezpiecznie i mieć pewność, że samochody zatrzymają się przed "zebrami".

 

Trójka kierowców to kolejne osoby wyróżnione w kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" prowadzonej przez portal radommoto.pl wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Kierowcy zatrzymali się przed przejściami, przy których stali piesi lub zbliżali się do przejść.

 

Dobre przykłady na ul. 1905 Roku

Zanim spotkaliśmy pierwszego kierowcę, który spełniał kryteria kampanii i akcji, przemierzyliśmy radiowozem kilka ulic. Byliśmy również na ul. 1905 roku. To tam, naprzeciwko ul. Biznesowej, zauważyliśmy samochód jadący w kierunku Borek, który zatrzymał się na prawym pasie, żeby ustąpić pierwszeństwa osobom, które chciały przejść z pasa rozdzielającego na chodnik. Mieliśmy więc pierwszego kierowcę do uhonorowania, a konkretnie panią.

 

- Jeśli siedzę za kierownicą, to staram się być kulturalna względem innych i ustępować pierwszeństwa, właśnie w takich przypadkach, kiedy piesi oczekują na przejście - powiedziała Ewa Kujawiak-Koziór.

 

 

Przemieszczaliśmy się w inne części miasta w poszukiwaniu innych dobrych przykładów kierowców. Tak się składało, że pieszych było mało, rowerzystów również, a i pojazdów też niewiele. Chcąc przejechać w inny rejon znowu trafiliśmy na ul. 1905 Roku. I znowu udało się spotkać kierowcę, którego zachowanie może być wzorem. Również ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

 

- Staram się być uprzejmym kierowcą. Jest wiele akcji propagujących dobre zachowania. Uważam, że to dobrze, że takie akcje mają szczytne cele. Staram się być uprzejmym na drodze i uważać na pieszych, i rowerzystów - mówił Krzysztof Skrzek.

 

 

 

Trzeciego kierowcę również spotkaliśmy na ul. 1905 Roku, mimo że jeździliśmy w różnych dzielnicach Radomia. Jak można się spodziewać, ten również zatrzymał się przed przejściem, żeby umożliwić ludziom bezpieczne przejście przez jezdnię.

 

- Staram się zawsze ustępować pierwszeństwa pieszym. Wiadomo, pieszym trzeba pomagać - powiedział Henryk Skowron.

 

Kierowca zwrócił przy tym uwagę na dosyć powszechne zachowania pieszych. Jedna grupa to ludzie nie obserwujący drogi po wkroczeniu na jezdnię, piszący zapatrzeni w smartfony, tablety, telefony i piszący lub odczytujący sms-y.

Druga, to osoby, które zamiast przechodzić przez jezdnię, gdy kierowcy się zatrzymują, to stoją, machają rękami i czekają aż kierowcy przejadą.

 

 

 

Akcja dzięki Partnerom

Kierowcy otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji, którymi są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Wszyscy wyróżnieni kierowcy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się ona w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA   BEZPIECZEŃSTWO   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   SAMOCHÓD   KIEROWCA   PIESZY   PRZEJŚCIE   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 08:38
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 25.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 57
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 71
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 178
źródło:  www.policja.pl
 
25.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH