• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Przywrócenie normalnego ruchu na wiadukcie w al. Wojska Polskiego może potrwać półtora miesiąca!

Przywrócenie normalnego ruchu na wiadukcie w al. Wojska Polskiego może potrwać półtora miesiąca!

19 czerwca 2017

 

Być może dziś, albo jutro zostanie zlecone naprawienie wiaduktu w al. Wojska Polskiego. To nie znaczy, że za kilka dni ruch będzie się odbywał dwoma pasami jezdni. Tak może być dopiero za co najmniej sześć tygodni.

 

Dziura w jezdni, na szczycie wiaduktu (przez szparę można zobaczyć tory kolejowe i ul. Poranną biegnącą pod wiaduktem) spowodowała wielkie utrudnienie w ruchu. Jadący tranzytem przez Radom, al. Wojska Polskiego jest miejskim odcinkiem drogi krajowej nr 9 łączącej Podkarpacie ze stolicą, muszą odstać co swoje w korkach.

Dziś rano wysłaliśmy pytania do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji jak długo może potrwać naprawa wiaduktu i przywrócenie normalnego ruchu. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy, ale jak się dowiedzieliśmy, utrudnienia mogą potrwać c najmniej sześć tygodni. Prawdopodobnie, trzeba będzie usunąć asfalt, odkuć stary beton, zrobić nowe zbrojenie i wylać nowy beton. Tzw. związanie betonu, żeby miał odpowiednie właściwości i można było później normalnie korzystać z wiaduktu trwa ok. sześć tygodni. Roboty powinny być wykonywane pod “ruchem”, czyli z wyłączeniem z jazdy fragmentu jezdni i puszczaniem ruchu wahadłowo (tak jak to ma miejsce teraz).

Objazdy tranzytowe nie są planowane przez miasto. Kierowcy korzystający z al. Wojska Polskiego lub planujący nią jazdę, muszą się uzbroić w cierpliwość i przygotować na stanie w korkach.

 

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt