[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni za kierownicą (film)

Kulturalni za kierownicą (film)

12-06-2017 09:08


Kulturalni za kierownicą (film)

 

Anna Orzeł, Sylwia Jaroszek i Janusz Kieczmur zatrzymali swoje samochody i ustąpili pierwszeństwa pieszym. Druga z pań, dodatkowo przepuściła autobus wyjeżdżający z zatoczki. Wszyscy zostali wyróżnieni w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

 

W minionym tygodniu odbyliśmy juz dziewiąty wyjazd policyjnym radiowozem w ramach prowadzonej kampanii i akcji. Na pierwsze wzorowe zachowanie kierowcy nie musieliśmy długo czekać.

 

Ustąpienie pierwszeństwa nic nie kosztuje

Na ul. 25 Czerwca, przy przejściu dla pieszych (przy moście nad Potokiem Północnym) oczekiwał mężczyzna. Kilka samochodów jechało jak gdyby nigdy nic. Dopiero granatowy hyundai zatrzymał się, żeby ustąpić pieszemu i mógł on bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Za kierownicą auta siedziała jedna z radomskich dziennikarek.

 

- Jestem kierowcą i pieszą, i irytuje mnie egoizm na drodze, nie respektowanie praw innych. Zawsze sobie myślę w danej sytuacji, na przykład, siedząc za kierownicą, co bym czuła będąc pieszą i musiała stać długo oczekując, aż ktoś się łaskawie zatrzyma. Albo, gdy chcę wyjechać z ulicy podporządkowanej i nikt nie chce mnie wpuścić. Myślę, że gdybyśmy byli bardziej empatyczni, bardziej wczuli się w sytuację drugiej osoby, to łatwiej by nam się żyło - powiedziała Anna Orzeł.

 

 

Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu równie wzorowo zachował się kierowca srebrnego samochodu. Tym razem, za kierownicą siedział pan. Okazuje sie, że jest dobrym wzorem dla swoich znajomych.

 

- Sądzę, że również moi znajomi zachowują się tak samo jak ja, zatrzymują się przed przejściem dla pieszych - powiedział Janusz Kieczmur.

 

 

 

Dwa dobre przykłady

Kolejnego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy na ul. Słowackiego. Srebrne auto zatrzymało się znowu przed "zebrami" umożliwiając pieszym przejście na drugą stronę ulicy. Jakby tego było mało, za chwilę zatrzymało się, żeby z zatoki przystankowej autobus mógł spokojnie włączyć się do ruchu.

 

- Zawsze staram się ustępować pierwszeństwa pieszym, samochodom wyjeżdżającym z ulicy podporządkowanej i autobusom. Staram się być zawsze uprzejma - podsumowała swoje zachowanie Sylwia Jaroszek.

 

 

 

Akcja dzięki Partnerom

Kierowcy otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji, którymi są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. Wszyscy wyróżnieni kierowcy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się ona w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

 

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   DROGA   UPRZEJMOŚĆ   KIEROWCY   PARKOWANIE   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   BEZPIECZEŃSTWO   USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 05:00
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH