[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

11-05-2017 23:14


Kulturalni kierowcy są wśród nas (film)

 

Izabela Augustyniak, Ireneusz Gos i Piotr Horbaczewski zostali kolejnymi kierowcami wyróżnionymi w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Jako jedni z kilkudziesięciu kierowców ustąpili pierwszeństwa innym.

 

To był już nasz ósmy wyjazd policyjnym radiowozem w ramach prowadzonej kampanii i akcji. Jeździliśmy z sierż. sztab. Karolem Głogowskim i sierż. Rafałem Bogutem po radomskich ulicach wypatrując kulturalnie zachowujących się kierowców.

 

Stop przed przejściem

Na pierwszego uprzejmego kierowcę nie musieliśmy długo czekać. Już po kilku minutach zauważyliśmy samochód, który zatrzymał się przez przejściem dla pieszych na ul. 25 Czerwca, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zacisze. Widząc ludzi oczekujących przy przejściu zjechał z prawego pasa na lewy i tam się zatrzymał. I wbrew pozorom, był to logiczny manewr. Kierowca zatrzymał się na lewym pasie, odsłonił prawy, żeby ewentualnie jadący właśnie prawym pasem widział pieszych. Gdyby było odwrotnie, zatrzymał się na prawym, ten z lewego pasa mógłby nie widzieć pieszych i ominąć stojące auto, a wtedy łatwo o wypadek. W takich sytuacjach właśnie bardzo często dochodzi do potrąceń pieszych.

 

- Staram się zawsze być uprzejmym na drodze. Chciałbym, żeby inni kierowcy zachowywali się podobnie i jak będę pieszym, to również zatrzymali się i mnie przepuścili - powiedział Ireneusz Gos. - Moim zdaniem, z kulturą na drodze w Radomiu jest tak pół na pół. Jedni są kulturalni, drudzy przeciwnie.

 

 

Zatrzymał się, chociaż miał pierwszeństwo

Kulturą i empatią wykazał się drugi z kierowców. Chcieliśmy skręcić z ul. 1905 Roku w lewo, w ul. Biznesową. Łatwo nie było zjechać, bo ruch na ul. 1905 Roku był bardzo duży. Zanim zatrzymał się Piotr Horbaczewski, wcześniej przejechało 19 aut nie zwalniając.

 

- Za pana super zachowanie na drodze chcielibyśmy pana postawić za wzór do naśladowania dla kierowców. Przy dużym natężeniu ruchu umożliwił pan wykonaniu manewru skrętu w lewo oczekującemu kierowcy - mówił sierż. szt. Karol Głogowski.

 

- Staram się być kulturalnym i jak mam możliwość kogoś przepuścić to przepuszczam i ustępuję pierwszeństwa. Ale gdy sytuacja na drodze na to nie pozwala, bo może stworzyć jakieś zagrożenie, to jadę - odparł Piotr Horbaczewski.

 

 

Ustąpienie pieszym to codzienność

Zupełnie zaskoczona zatrzymaniem przez policyjny patrol była pani Izabela Augustyniak. Sytuacja miała również na ul. 1905 Roku, przy wspomnianym skrzyżowaniu. Na przejściu oczekiwało dwoje pieszych. Podobnie jak poprzednio, kilku kierowców nawet nie zwolniło. Zatrzymała się dopiero pani w volkswagenie.

 

- Pani manewr, zatrzymania się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych, zasługuje na pochwałę. Chcielibyśmy widzieć wielu innych kierowców wykonujących taki manewr jak pani - powiedział sierż. Rafał Boguta.

 

- U mnie, takie zachowanie to codzienność - oznajmiła Izabela Augustyniak. - Warto być uprzejmym względem innych, bo, mam nadzieję, że uprzejmość do nas wróci ze strony innych. Uważam, że coraz więcej kierowców jest uprzejmych.

 

 

 

Akcja dzięki Partnerom

Kierowcy otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji, którymi są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. Wszyscy wyróżnieni kierowcy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się ona w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

 

 

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   DROGA   UPRZEJMOŚĆ   KIEROWCY   PARKOWANIE   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   BEZPIECZEŃSTWO   PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH   USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 07:57
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 25.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 57
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 71
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 178
źródło:  www.policja.pl
 
25.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH