[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kierowcy propagują kulturalną jazdę (film)

Kierowcy propagują kulturalną jazdę (film)

11-02-2017 13:01


Kierowcy propagują kulturalną jazdę (film)

 

Krzysztof Pietrzykowski, Sebastian Sałbut i Hubert Bednarski zostali wyróżnieni za kulturalne zachowanie względem innych użytkowników dróg. W tym tygodniu, w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" przeprowadziliśmy kolejną akcję "Jestem uprzejmym kierowcą". Otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji.

 

W tym tygodniu, po raz kolejny wyjechaliśmy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu na ulice miasta, żeby propagować kulturę i uprzejmość na drodze. Spotkaliśmy m.in. dwóch kierowców, którzy, mimo że mieli pierwszeństwo, zatrzymali się i przepuścili zamierzających skręcić w lewo, w drogę poprzeczną.

 

Przykłady uprzejmości

Obie wspomniane sytuacje zauważyliśmy na ul. Słowackiego. Jak wiadomo, po wymalowaniu pasów dla rowerzystów jest ulicą wąską, a przy tym o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jeżeli ktoś chce skręcić w lewo, w którąś z bocznych ulic, a nie znajdzie się życzliwy kierowca jadący z przeciwka i nie zatrzyma się, żeby przepuścić oczekującego, to tworzą się duże korki. Niektórzy doskonale to rozumieją i ustępują pierwszeństwa. Tak zrobili Krzysztof Pietrzykowski i Sebastian Sałbut.

 

- Dał pan przyzwolenie na wjazd w drogę poprzeczną innemu kierującemu pojazdem. Myślę, że gdyby nie pana postawa, temu kierowcy byłoby trudno wjechać w ulicę i nie wiadomo jak długo jeszcze by czekał - powiedział st. sierż. Marcin Sawicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

- Różnie bywa z kulturą na radomskich drogach. Gdyby było więcej to korków byłoby mniej i wszystkim by się lepiej jeździło - mówił Krzysztof Pietrzykowski. - Jednak coraz więcej kierowców zaczyna dostrzegać to, że przepuszczenie innego kierowcy pomoże w rozładowaniu korków i tym samy w szybszym dotarciu do celu.

 

 

Sytuacje związane z ustępowaniem pierwszeństwa są doskonale znane Sebastianowi Sałbutowi. Jest kierowcą samochodu osobowego i ciężarowego. Doskonale wie, że wzajemna uprzejmość pozwala na płynniejszą i bardziej komfortową jazdę.

 

- Wiem, że jeżeli ja kogoś przepuszczę, to może za jakiś czas ktoś mnie przepuści i będę miał ułatwiony wyjazd lub wjazd do jakiejś posesji - powiedział Sebastian Sałbut. - Pod względem kultury na drodze zmienia się sytuacja na naszych drogach. Bardzo często można zauważyć, że osobówka przepuszcza samochód ciężarowy, i odwrotnie. Idzie to w dobrą stronę.

 

 

(zdjęcie)

 

Trzeci z kierowców ustąpił pierwszeństwa pani na przejściu dla pieszych. Już kilkadziesiąt metrów przed "zebrami" zauważył kobietę zmierzającą do przejścia i zaczął hamować.

 

- Jest coraz więcej kultury na drogach, chociaż różnie z tym bywa. Uważam, że powinniśmy być bardziej kulturalni względem siebie - powiedział Hubert Bednarski.

 

 

Żona kierowcy, pani Marta, od razu nakleiła na tylną szybę auta nalepkę z hasłem naszej kampanii: "Radomskie - regionem kultury na drodze".

 

 

Akcja dzięki naszym partnerom

Kierowcy otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji, firm: Ravenol, Würth, Stag, Oximo, kina Helios, SEAT, Ster - dealera marki Volkswagen, Moto Radom, Zespołu Szkół Samochodowych i od RADOMMOTO.PL. Dodatkowo, wszyscy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze".

To był już nasz piąty wyjazd. Tak jak zapowiadaliśmy, akcję przeprowadzamy jeden raz w miesiącu. Na razie, jeden raz w miesiącu. Być może w nowej edycji, od października, wyjazdy będą się częściej odbywały.

Akcja odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji)

i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Partnerami Akcji są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:46
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH