• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Przedszkolaki dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa

Przedszkolaki dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa

12 czerwca 2013

 

Chociaż mają po 3-5 lat już niektórzy z nich dużo wiedzą jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jaki jest numer alarmowy, jeżeli zajdzie potrzeba wezwania pomocy. Dzieciaczki z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomiu odpowiadały na pytania Kamili Adamskiej z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji.

 

 Policjanci przyjechali do przedszkola przy ul. Kalińskiej w środę, w samo południe. Dzieci ze wszystkich grup były podekscytowane co też je będzie czekać podczas spotkania z policjantami. Kamila Adamska znakomicie sobie radziła w rozmowie z dziećmi.

Czy wiecie jak dzwonić z telefonu komórkowego, gdyby coś się stało? Wiecie jaki jest numer? Ile trzeba mieć lat, żeby móc samemu spacerować po ulicy? Kto to jest obca osoba i czy można z taką osobą iść do jej domu, na spacer jeśli o to was poprosi? Jak się prawidłowo zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez psa? – to tylko niektóre z pytań skierowanych do dzieci.

Przedszkolaki całkiem dobrze radziły sobie z pytaniami. Chociaż niektóre sprawiały trochę kłopotu, to jednak po krótkim “podprowadzeniu” udało im się trafić z odpowiedzią.

Były jednak i takie, że bardzo szybko trafiały w “dziesiątkę”. I co ważne, chodziło o te najważniejsze kwestie, czyli dotyczące bezpieczeństwa, np., jak należy prawidłowo się zachować chcąc przejść przez jezdnię lub jakie jest obowiązkowe wyposażenie rowerzysty.

 

Na koniec dzieci miały wielką frajdę, bo mogły przez chwilę posiedzieć w policyjnym radiowozie i coś powiedzieć przez megafon.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt