[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

08-12-2016 23:49


Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

 

Opłaca się być kulturalnym na drodze. Przekonali się o tym kolejni kierowcy w Radomiu: Rafał Żuchowski, Robert Kisiel i Piotr Ziółek. Mamy za sobą trzeci wyjazd radiowozem w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji.

 

Akcję zorganizowaliśmy 6 grudnia. Chcieliśmy, żeby kierowcy wyróżniający się kulturą na drodze otrzymali coś od Mikołaja.

Ten wyjazd był trochę trudniejszy. Tym razem, wspólnie ze st. sierż. Anną Kierasińską i st. sierż. Marcinem Sawickim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, jeździliśmy ...oznakowanym radiowozem.

 

Pierwszeństwo dla pieszych

Rafał Żuchowski został wyróżniony jako pierwszy. Zatrzymał się przed przejściem na ul. 25 Czerwca przy skrzyżowaniu z ul. Zacisze, żeby przepuścić osobę chcącą przejść na drugą stronę.

 

- Kilka razy przekonałem się, że będąc kulturalnym, zachowując się bezpiecznie to wraca. To wraca obustronnie, bo jeżeli ktoś zrobi względem mnie taki drobny gest, mnie też się chce za chwilę w taki sam sposób zareagować - powiedział Rafał Żuchowski.

 

 

Żeby było ciekawiej, pan Rafał jechał samochodem marki, której kierowcy mają niezbyt pochlebne opinie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. A tu, proszę bardzo. Jest najlepszym przykładem, że to nie marka samochodu decyduje o uprzejmości na drodze, ale ten kto siedzi za kierownicą.

 

Pieszych przepuścił również Robert Kisiel, taksówkarz jednej z korporacji. I nawet kilka osób. Zatrzymał się jako pierwszy i czekał aż wszyscy ludzie spokojnie i bezpiecznie przejdą z jednej strony ulicy na drugą.

 

- Z kulturą na drodze na radomskich ulicach jest coraz lepiej, zdecydowanie się poprawia. Kierowcy zaczynają jeździć wolniej, uważają na pieszych - mówił Robert Kisiel.

 

 

Przepuścisz, nie będzie korka

Trzeci z kierowców pokazał innym, że można być uprzejmym i mimo że ma się pierwszeństwo, warto się zatrzymać, żeby inne auto mogło skręcić w lewo i tym samym żeby nie tworzyły się korki na wąskich jezdniach. Tak zrobił Piotr Ziółek na ul. Wernera.

 

- Czasami zwykłe zatrzymanie się i zrobienie odstępu, żeby ktoś inny mógł kontynuować jazdę jest bardzo ważne, bo ruch jest płynniejszy - uważa Piotr Ziółek.

 

 

Kierowcy otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji, firm: Ravenol, Würth, Stag, Oximo, kina Helios, SEAT, Ster - dealera marki Volkswagen, Moto Radom, Zespołu Szkół Samochodowych i od RADOMMOTO.PL. Dodatkowo, wszyscy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

 

- Można być zadowolonym z zachowania kierowców na drogach. Widać, że są kulturalni w różnych sytuacjach - podsumował wyjazd sierż. szt. Marcin Sawicki. - To, że mamy prawo jazdy nie zwalnia nas z wyobraźni i myślenia na drodze. Jeżeli jeden kierowca pomoże drugiemu, ustąpi pierwszeństwa, dużo to nie kosztuje, a na pewno usprawni ruch na radomskich ulicach.

 

Uprzejmość i grzeczność

straty nie przynoszą

To był nasz trzeci wyjazd w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Ostatni w tym roku.

Kolejne nasze wspólne akcje z radomskimi policjantami i wyjazdy nieoznakowanym radiowozem oraz nagradzanie kulturalnych kierowców będą jeszcze w przyszłym roku, aż do września.

Pamiętajcie: uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą!

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Będzie odbywała się w cyklach 12-miesięcznych.

 

Organizatorami akcji są: portal www.radommoto.pl, Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie "Radomski Samorząd Obywatelski".

Pomysłodawcą kampanii i akcji jest www.radommoto.pl, w projekt akcji włączył się "Radomski Samorząd Obywatelski" z formułą przysyłania filmów z pozytywnymi zachowaniami kierowców.

 

Partnerami Akcji są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

 

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   DROGA   UPRZEJMOŚĆ   KIEROWCY   PARKOWANIE   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   BEZPIECZEŃSTWO   USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA   PRZEJŚCIE   PIESZY   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:21
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH