[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kierowcy z kulturą na "ty"! (film)

Kierowcy z kulturą na "ty"! (film)

20-11-2016 10:57


Kierowcy z kulturą na "ty"! (film)

 

Barbara Melerska, Kamil Bukalski i Janusz Podsiedlak to kierowcy samochodów, którzy zostali nagrodzeni za kulturalne zachowanie względem innych użytkowników dróg. W piątek jeździliśmy nieoznakowanym radiowozem w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji.

 

W ubiegły piątek zainaugurowaliśmy akcję i uhonorowaliśmy troje kierowców za ustąpienie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych. W miniony piątek, mieliśmy drugi wyjazd z policjantami (mł. asp. Daniel Natora i sierż. szt. Marcin Duliasz) z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Było sprawnie i szybko spotkaliśmy kierowców, którzy byli uprzejmi w różnych sytuacjach.

Nie kryli niemałego zaskoczenia zatrzymaniem oraz, że za kulturalne zachowanie zostali nagrodzeni praktycznymi gadżetami.

 

Ustąpili pierwszeństwa: pieszym...

Tak jak poprzednio, pierwszym zatrzymanym kierowcą za kulturalne zachowanie była kobieta - Barbara Melerska. Podobnie jak wszyscy kierowcy w pierwszym odcinku, również i pani zatrzymała się przed "zebrami" (na ul. Warszawskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Kusocińskiego).

 

- Staram się być kulturalna na drodze i ustępować pierwszeństwa pieszym. Kiedy, na przykład, jest zimno, ja jestem w ciepłym samochodzie, a pieszy marznie. Wydaje mi się, że wszyscy powinniśmy się tak zachowywać - powiedziała Barbara Melerska.

 

 

rowerzyście...

Jeżeli ktoś powie, że kierowcy są "be" i ignorują rowerzystów, to Kamil Bukalski jest zaprzeczeniem tej tezy. Drodzy rowerzyści, w Radomiu są kulturalni kierowcy, którzy ustępują wam pierwszeństwa.

Pan Kamil zatrzymał się, żeby przepuścić rowerzystę, który zamierzał skręcić w lewo w drogę z ul. Słowackiego w ul. Kalińską. Okazuje się, że to nie było "od święta".

 

- Często ustępuję pierwszeństwa pieszym, rowerzystom. Dlaczego? Kultura tego wymaga. Odkąd mam prawo, zawsze ustępuję. Po prostu, tak już mam - powiedział dla radommoto.pl.

 

 

i autobusowi

Kolejnego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy również na ul. Słowackiego. Zielona toyota zatrzymała się, żeby umożliwić wyjazd z zatoki przystankowej autobusowi komunikacji miejskiej.

 

- Trzeba sobie wzajemnie pomagać. Z tą kulturą jest tak, że w Polsce cały czas się uczymy. Jak jedziemy do krajów zachodnich, to wszystko podziwiamy. Ale idzie to w dobrym kierunku, tylko że za wolno - powiedział Janusz Podsiedlak.

 

 

Troje kierowców otrzymało gadżety od naszych Partnerów Akcji, firm: Ravenol, Würth, Stag, Oximo, kina Helios, SEAT, Ster - dealera marki Volkswagen, Moto Radom, Zespołu Szkół Samochodowych i od RADOMMOTO.PL. Dodatkowo, wszyscy mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (prosimy o kontakt na redakcja@radommoto.pl), który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

- Kulturą i uprzejmością na drodze można wykazać się w różnych sytuacjach, co pokazali dzisiejsi kierowcy. Mieliśmy przecież trzy różne sytuacje ustąpienia pierwszeństwa: pieszym na przejściu, rowerzyście skręcającemu w drogę poprzeczną i autobusowi wyjeżdżającego z zatoki przystankowej - powiedział sierż. szt. Marcin Duliasz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

 

Uprzejmość i grzeczność

straty nie przynoszą

Mieliśmy dwa wyjazdy, w tym roku będzie jeszcze jeden, w grudniu. Nie zdradzamy kiedy.

Na tym nie koniec. Tak jak informowaliśmy, nasza akcja z wyjazdami nieoznakowanym radiowozem i nagradzanie kulturalnych kierowców będzie trwała jeszcze w przyszłym roku, aż do września.

Pamiętajcie: uprzejmość i grzecznść straty nie przynoszą!

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Będzie odbywała się w cyklach 12-miesięcznych.

 

Organizatorami akcji są: portal www.radommoto.pl, Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie "Radomski Samorząd Obywatelski".

Pomysłodawcą kampanii i akcji jest www.radommoto.pl, w projekt akcji włączył się "Radomski Samorząd Obywatelski" z formułą przysyłania filmów z pozytywnymi zachowaniami kierowców.

 

Partnerami Akcji są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

 

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 17:43
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH