• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Szukaliśmy uprzejmych kierowców. Ruszyła akcja! (film)

Szukaliśmy uprzejmych kierowców. Ruszyła akcja! (film)

13 listopada 2016

 

Anna Zawisza, Marek Dzik i Mateusz Kozieł są pierwszymi kierowcami, którzy zostali wyróżnieni w kampanii “Radomskie – regionem kultury na drodze” i akcji “Jestem uprzejmym kierowcą” propagującej kulturalne zachowania na drodze. Zdecydowanie najlepiej na tle innych pokazali bardzo uprzejme zachowania względem innych użytkowników. Wszyscy ustąpili pierwszeństwa pieszym. Otrzymali gadżety od naszych Partnerów Akcji.

 

W minionym tygodniu ruszyliśmy z akcją. Razem z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu – st. post. Agnieszką Ostatek i st. sierż. Marcinem Sawickim – obserwowaliśmy zachowania kierowców na radomskich ulicach. Zwracaliśmy uwagę m.in. jak zachowują się względem siebie podczas jazdy, czy ustępują pierwszeństwa sobie, autobusom komunikacji miejskiej wyjeżdżającym z zatoki przystankowej, pieszym na przejściach. Trzeba powiedzieć, że było z tym różnie. Sądziliśmy, że będzie lepiej. Ale nie było źle.

 

Ustępowali pierwszeństwa pieszym

Zgodnie z zapowiedzią, w każdej akcji będziemy wyróżniać trzech/troje kierowców.

Pierwszą osobą, która wykazała się kulturalnym zachowaniem była Anna Zawisza. Zatrzymała się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych.

 

– Staram się być kulturalna na drodze i jeździć ostrożnie. Zwracam na to uwagę w każdej sytuacji – powiedziała Anna Zawisza.

 

 

Kilka minut później, podobnie zachował się Marek Dzik.

 

– Jesteśmy kierowcami, ale również i pieszymi. Dlatego miło jest, kiedy kierowcy nas przepuszczają, żeby bezpiecznie przejść przez jezdnię widząc, że kierowca się zatrzymuje. Ja propaguję takie zachowania. Jestem za tym, żeby pieszy miał pierwszeństwo – mówił Marek Dzik.

 

 

Przez kilkadziesiąt minut jeździliśmy z policjantami nieoznakowanym radiowozem. Na ul. 25 Czerwca, przed przejściem zatrzymało się jasne audi, żeby piesi bezpiecznie przeszli na drugą stronę ulicy.

 

– I mój tata, i moja mama bardzo bezpiecznie zachowują się na drodze. Ja staram się podobnie jeździć jak rodzice. Nawet jak jeżdżę ze znajomymi jako pasażer zawsze zwracam uwagę, żeby jeździli tak, by wszystkim było lepiej i bezpiecznie – powiedział Mateusz Kozieł.

 

 

Troje kierowców otrzymało gadżety od naszych Partnerów Akcji, firm: Ravenol, Würth, Stag, Oximo, kina Helios, SEAT, Ster – dealera marki Volkswagen, Moto Radom i od RADOMMOTO.PL. Dodatkowo, mają zapewniony bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (Annę Zawiszę i Marka Dzika prosimy o kontakt na redakcja@radommoto.pl), który przeprowadzi Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

W listopadzie będzie jeszcze jedna podobna akcja. W niej również wyróżnimy kierowców zachowujących się kulturalnie. Nie zdradzamy kiedy będziemy jeździć nieoznakowanym radiowozem.

 

 

Propagujemy kulturę na drodze!

Od trzech lat prowadzimy kampanię “Radomskie – regionem kultury na drodze” propagującą kulturalne zachowania i uprzejmość na drodze użytkowników dróg względem siebie. W tym roku, rozpoczęliśmy – w ramach wspomnianej kampanii – akcję “Jestem uprzejmym kierowcą”. Raz w miesiącu będziemy jeździć nieoznakowanym radiowozem policyjnym i obserwować zachowania kierowców. Będziemy nagradzać kierowców zachowujących się kulturalnie gadżetami od naszych Partnerów Akcji.

 

Przypominamy, że w ramach akcji “Jestem uprzejmym kierowcą” możecie przysyłać filmy przedstawiające uprzejme, kulturalne zachowania względem innych użytkowników dróg. Czekamy na nie pod adresem: jestem.uprzejmym.kierowca@radommoto.pl. Raz na kwartał, odbędą się losowania nagród wśród kierowców zachowujących się kulturalnie. Wyróżniony kierowca otrzyma naklejkę z hasłem akcji “Jestem uprzejmym kierowcą” do naklejenia na tylną szybę pojazdu lub na karoserię.

Filmy będą analizowane przez organizatorów akcji: Komendę Miejską Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego, Radomski Samorząd Obywtaelski i portal www.radommoto.pl.

 

Akcja “Jestem uprzejmym kierowcą” jest organizowana w ramach kampanii “Radomskie – regionem kultury na drodze”. Będzie odbywała się w cyklach 12-miesięcznych. Jej pierwsza edycja potrwa do 30 września 2017 roku.

 

Organizatorami akcji są: portal www.radommoto.pl, Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie “Radomski Samorząd Obywatelski”.

Pomysłodawcą kampanii i akcji jest www.radommoto.pl, w projekt akcji włączył się “Radomski Samorząd Obywatelski”.

 

Partnerami Akcji są: Oximo (Gdynia), Moto Radom – autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal – dealer Citroena, Ster – dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, “Kajtek” Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego i Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Dla akcji została utworzona strona na Facebooku:

www.facebook.com/JestemUprzejmymKierowca, na którym znajduje się m.in. jej regulamin.

 

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt