[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Darmowe kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego została Partnerem Akcji!

Darmowe kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego została Partnerem Akcji!

02-11-2016 09:07


Darmowe kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego została Partnerem Akcji!

 

Propagujemy kulturę na drodze!Mamy kolejnego partnera w naszej kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego dla kulturalnych kierowców przeprowadzi ...kurs pierwszej pomocy przedmedycznej!

 

Każdy powinien znać podstawy udzielania pierwszej pomocy. Nigdy bowiem nie wiadomo, w jakiej sytuacji się znajdziemy i czy ktoś nie będzie takiej pomocy potrzebował. Szybka pomoc, np. wykonanie resyscytacji, czyli masażu serca i sztucznego oddychania, do czasu przyjazdu specjalistycznego zespołu medycznego może uratować komuś zdrowie i życia.

 

Bezpłatny kurs pierwszej pomocy

Miło nam poinformować, że Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego włączyła się w naszą kampanię i akcję propagującą kulturalne zachowania wśród użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców.

 

- Chcielibyśmy wesprzeć tę akcję. Dla osób wyróżnionych w niej, zorganizujemy nieodpłatne kursy pierwszej pomocy. A jeżeli będą chętni do uczestniczenia w takich kursach, jesteśmy w stanie je zorganizować - powiedział Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. - Mamy nadzieję, że przez tę akcję i podobne, będzie większe bezpieczeństwo ruchu drogowego, przynajmniej w naszym regionie. Być może inne regiony pójdą tym śladem i będą kontynuować tę inicjatywę, rozpoczętą w Radomiu. Jeżeli to ograniczy chociaż w minimalnym stopniu ilość wypadków na drogach i zmniejszy ilość ofiar, chociaż o jedną, będzie to naszym wspólnym sukcesem.

 

Zgodnie z założeniami kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcją "Jestem uprzejmym kierowcą", raz w miesiącu będziemy jeździć nieoznakowanym radiowozem policyjnym i obserwować zachowania kierowców. Zamierzamy nagradzać tych kulturalnych. Jedną z nagród będzie uczestnictwo w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej!

 

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość.

Możemy zorganizować z Radomską Stacją Pogotowia Ratunkowego bezpłatny nieodpłatny wspomniany kurs. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmujemy, prosze podać swoje imię i nazwisko, pod adresem mailowym: redakcja@radommoto.pl. Jeżeli ktoś jest chętny, zapraszamy!

Kurs będzie się odbywał w środy, w godzinach 11-13 lub 16-18.

 

 

Czekamy na filmy

Przypominamy, że w ramach akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" możecie przysyłać filmy przedstawiające uprzejme, kulturalne zachowania względem innych użytkowników dróg. Czekamy na nie pod adresem: jestem.uprzejmym.kierowca@radommoto.pl. Raz na kwartał, odbędą się losowania nagród wśród kierowców zachowujących się kulturalnie. Wyróżniony kierowca otrzyma naklejkę z hasłem akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" do naklejenia na tylną szybę pojazdu lub na karoserię. Kierowca z największą liczbą zgłoszeń otrzyma nagrodę główną.

Filmy będą analizowane przez organizatorów akcji: Komendę Miejską Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego, Radomski Samorząd Obywtaelski i portal www.radommoto.pl.

 

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Będzie odbywała się w cyklach 12-miesięcznych. Jej pierwsza edycja potrwa do 30 września 2017 roku.

 

Organizatorami akcji są: portal www.radommoto.pl, Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie "Radomski Samorząd Obywatelski".

Pomysłodawcą kampanii i akcji jest www.radommoto.pl, w projekt akcji włączył się "Radomski Samorząd Obywatelski".

 

Partnerami Akcji są: Oximo (Gdynia), Moto Radom - autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha,  Optimal - dealer Citroena, Ster - dealer Volkswagena, SEAT, Würth Polska, STAG (Białystok), Ravenol (Starogard Gdański), kino Helios, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego i Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Dla akcji została utworzona strona na Facebooku:

www.facebook.com/JestemUprzejmymKierowca, na którym znajduje się m.in. jej regulamin.

 

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   DROGA   UPRZEJMOŚĆ   KIEROWCY   PARKOWANIE   AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   BEZPIECZEŃSTWO   RADOMSKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 19:02
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH