• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Polacy całują się w samochodzie 1715 razy

Polacy całują się w samochodzie 1715 razy

12 października 2016

 

3 lata i 11 miesięcy – tyle czasu, przeciętnie, spędza Polak w samochodzie podczas całego życia: 2 lata i 7 miesięcy jako kierowca oraz 1 rok i 3 miesiące jako pasażer. Do tego, śpiewa w aucie 2630 razy, a 1162 razy poprawia kosmetykę: czesze się, goli lub nakłada makijaż i maluje. Natomiast seks uprawia 1,9 razy w samochodzie.

 

Ile czasu spędzamy w naszych samochodach? Ile razy powtarzamy w słowa: „Daleko jeszcze‿? Na bazie tych pytań marka Citroen opracowała specjalny raport „Nasze życie w samochodzie‿.

 

Co się dzieje w aucie?

 

– Wiele już powiedziano na temat mocy ich silników, stylu i coraz bardziej zaawansowanych innowacji technologicznych. Czy wiemy jednak, co naprawdę dzieje się wewnątrz samochodu? Co użytkownicy robią w swoich autach, jak się w nich czują i jak im się w nich funkcjonuje? Dlatego marka Citroën przeprowadziła badania opinii, podczas których spytała Europejczyków o to, co robią w swoich autach. Raport „Nasze życie w samochodzie‿ przeprowadzono w lipcu i sierpniu tego roku, w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Portugalii i Wielkiej Brytanii – informują przedstawiciele francuskiej marki.

 

Raport powstał na podstawie badania opinii wykonanego przez agencję CSA Research. Celem badania było pokazanie spektrum aktywności kierowców, pasażerów, właścicieli samochodów oraz tych, którzy nie posiadają swoich samochodów, ale korzystają z nich. Firma Citroën zdecydowała się na takie badania, by proces projektowania samochodów poprzedzić wiedzą o tym, jak ludzie użytkują auta.

Jak wypadli Polacy w badaniu. Jak użytkują samochody w ciągu swojego życia?

Na podstawie badania okazało się, że przeciętnie, Polacy spędzają w aucie 3 lata i 11 miesięcy, z tego 2 lata i 7 miesięcy jako kierowca, a 1 rok i 3 miesiące jako pasażer. Obywatel kraju nad Wisłą samotnie spędza w aucie 2 lata, natomiast z przyjaciółmi i rodziną przebywa w samochodzie 1 rok i 11 miesięcy.

Co jeszcze wyszło z badania?

M.in. takie informacje jak to, że Polacy, którzy jeżdżą samochodem niemalże codziennie, podziękują lub pomachają komuś 4042 razy na drodze.
W ciągu swojego życia Polacy śpiewają w samochodzie 2630 razy. W aucie można się uczesać, ogolić lub umalować. Polacy robią to 1162 razy w ciągu życia. Poza tym, jemy (1363 razy), odpoczywamy i „ładujemy baterie‿ (2123), a także wyrażamy emocje, zarówno te dobre, jak i złe: polscy kierowcy doznają niektontrolowanego wybuchu śmiechu (127) i płaczu (43).
Z samochodu widzimy bardzo zaskakujące rzeczy (301), przeżywamy różne chwile z naszymi najbliższymi: gramy w gry (38), godzimy się(48) i odpowiadamy „Już dojeżdżamy‿ na pytanie „Daleko jeszcze?‿ (286 razy).
Samochód jest także miejscem, w którym przeżywamy miłe chwile, nawet bardzo przyjemne. Polacy całują się w samochodzie 1715 razy, a 1,9 razy w ciągu życia uprawiają w nim seks. Znacznie “lepiej” pod tym względem wyglądają inne, może niektóre, nacje. Anglicy i Francuzi w ciągu swojego życia kochają się w samochodzie średnio 3,4 razy, a Włosi aż 8 razy.

Badanie będzie tematem przewodnim najnowszej kampanii – “CITROËN INSPIRED BY YOU‿, która wystartuje w tym miesiącu. Spoty reklamowe zaprezentują, jak mieszkańcy Europy spędzają czas w samochodach. Kampania będzie również nawiązywała do znaczenia dobrego samopoczucia w podróży. W krótkich nagraniach zaprezentowane zostaną technologie i usługi zapewniające kierowcom samochodów marki Citroën korzyści oraz przyjemność z jazdy nimi (m.in. technologie Citroën Advanced Comfort, Citroën ConnectedCAMTM, Airbump czy Citroën Advisor).

Roman Furciński, źródło: Citroen, fot. Citroen

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt