• citroen_c4_reklama
  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • OPTIMAL_2016_1300x260px
  • kajtek_baner_1300x260

Autoturystyka

Nie ma jak domowe jedzenie

Nie ma jak domowe jedzenie

5 września 2016

 

Jurata – kurort na Półwyspie Helskim, z ładną, szeroką plażą i drobnym piaskiem. Miejsce marzeń wypoczynku wielu Polaków. Ale nie wszystkich na nie stać, bo ceny w lokalach, restauracjach, kawiarniach, są tu warszawskie. Oprócz baru Polinezja. Tu znajdziecie bardzo dobre jedzenie, za normalną, niewielką, cenę.

 

Jurata jest kojarzona z artystami, aktorami i dobrze sytuowanymi warszawianami mającymi tu swoje nieruchomości. Jurata jest inna od innych podobnych wypoczynkowych miejscowości Półwyspu Helskiego lub jego okolic. Jest spokojniejsza, mniej jest ludzi. Ale i ceny są takie, że przeciętnego Kowalskiego mogą zbić z nóg. Na posiłki w restauracjach, zakupy stać tzw. warszawkę. Sprawdziliśmy. Tak jest. Znaleźliśmy jednak lokal, który odbiega – cenowo – od innych w tym kurorcie. To bar “Polinezja”. Zresztą, został polecony przez znajomego mieszkańca stolicy. To był przysłowiowy “strzał w dziesiątkę”.

Bar znajduje się między ulicami Mestwina a Ratibora, w pobliżu ul. Sosnowej. Nie jest może super zrobiony w stylu kategorii LUX, ale za to jedzenie będziecie mieli w tej kategorii. Lokal jest rodzinną firmą i wszyscy pracownicy są pasjonatami dobrej, zdrowej kuchni. To bardzo ważne. Znajdziecie tu bardzo dobre zupy, drugie dania, sałatki, naleśniki, pizze i zapiekanki, i – naturalnie – ryby: wędzone i smażone (m.in. dorsz, łosoś bałtycki, sandacz, morszczuk, węgorz. halibut).

 

 

Domowe zupy, dwa rodzaje na każdy dzień, są bardzo smaczne. Nie żałują ich dla klientów. Zupą i drugim daniem można się dobrze najeść. Ceny zup: od 6 do 8 zł. To najniższe ceny w lokalach w Juracie, w których byliśmy.

 

– Od 13 lat przyjeżdżam do Juraty. I od kilku lat tu przychodzę na posiłki nigdzie indziej. Jak dobrze pamiętam, to chyba tylko raz, w ciągu siedmiu lat, ceny były podniesione, o 1 zł – powiedziała jedna z pań, mieszkanka Warszawy.

 

 

 

Do bardzo dobrych zup, dołączają potrawy z rybami. Świeże i naprawdę smaczne, a przy tym – jak wspomnieliśmy – duże porcje. I niedrogie.

Jeśli nie gustujecie w rybach, do wyboru macie, np., gołąbki, steki wieprzowe, schab, kotlety mielone. Czego byście nie wybrali, jest tego dużo i za bardzo rozsądną cenę, na ten kurort – tanio, albo inaczej – normalnie, przystępnie, atrakcyjnie cenowo.

Każdy z kilkuosobowej rodziny znajdzie coś dla siebie. I dobrze się naje. Również dzieci nie powinny mieć powodów do grymaszenia.

 

Jeżeli będziecie w Juracie, na urlopie lub przejazdem, a będziecie chcieli zjeść coś dobrego i tanio, polecamy Wam bar “Polinezja”. Nie zawiedziecie się.

Dla smakoszy ryb polecamy wędzonego łososia lub halibuta. Zwłaszcza ten pierwszy nam smakował.

 

RF, fot. radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • citroen_c4_reklama
  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • OPTIMAL_2016_1300x260px
  • kajtek_baner_1300x260

Kontakt