• citroen_c4_reklama
  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • OPTIMAL_2016_1300x260px
  • kajtek_baner_1300x260

Autoturystyka

Stara Wędzarnia - warto się zatrzymać

Stara Wędzarnia – warto się zatrzymać

29 lipca 2016

 

Przy drodze krajowej nr 10, między Warszawą a Bydgoszczą nie ma zbyt wiele miejsc, w których można się zatrzymać. W Drobinie, przed rondem, jadąc od stolicy, są dwa obok siebie. Jednym z nich jest Stara Wędzarnia.

 

Podróżowanie autostradą ma ten plus, że można szybciej przemieścić się między miastami oddalonymi od siebie setki kilometrów. Problem jednak pojawia się, gdy chcemy się zatrzymać i coś przekąsić. Do dyspozycji mamy bary przy stacjach benzynowych, dodajmy, bary gastronomiczne szybkiej obsługi serwujące głównie dania typu fast food.

Jeżeli ktoś wybierze się w trasę między Warszawą a Bydgoszczą – albo Bydgoszczem, jeżeli będzie to Jacek Rostowski, były minister finansów – drogą krajową nr 10 może zatrzymać się w Drobinie. Ma tam do wyboru dwa lokale blisko siebie – “Oleńka” i “Stara Wędzarnia”. O ironio, w pobliżu stacji benzynowej. Jadłem w jednym i drugim.

 

 

GrillBar “Stara Wędzarnia” jest bardziej przytulny, czysty, schludny. Sześć stolików (4-osobowych) jest w bezpośrednim sąsiedztwie baru, co najmniej drugie tyle na zadaszonym tarasie. Z tarasu jest wyjście na mały plac zabaw, co na pewno ucieszy dzieci.

 

 

 

Są tu do wyboru dania z wołowiny, ryb i drobiu, pierogi oraz wędliny, a nawet swojskie wyroby, np., pasztetowa z gęsiną, pasztet z borowikiem, z żurawiną, ze śliwką, szynka w chlebie, własne wędliny (kabanosy, szynki) lub nalewki. Wszystko ładnie zapakowane.

Ceny, chyba nie są wygórowane. Np., sandacz w cenie 29 zł, pierogi mięsne, ruskie lub pierogi dnia (w każdym przypadku 7 sztuk) za niecałe 20 zł, a pierogi owocowe dla dzieci (4 sztuki) – 12 zł. Jeżeli ktoś lubi swojskie, chłopskie dania (nikogo nie obrażając) – przysmażaną kaszankę, to ma okazję tu ją zjeść.

 

 

 

Dla osób nie mogących żyć bez internetu istotnym jest, że w lokalu jest dostęp do WiFi.

A i jeszcze jedna ważna rzecz, z czego ucieszą się zapewne osoby podróżujące ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi – psami lub kotami. Jest specjalne miejsce, gdzie można napoić zwierzęta.

 

 

Miejsce jest warte polecenia. Warto się zatrzymać, coś zjeść, albo wypić kawę i zjeść ciastko lub tylko odpocząć. I przy okazji zastanowić się, czy warto tu jeszcze wrócić.

 

* Teksty zakładce “autoturystyka” nie są tekstami sponsorowanymi, lecz subiektywną opinią. Mają na celu poradzenie lub podpowiedzenie, gdzie warto się zatrzymać, np., na posiłek albo żeby zwiedzić ciekawe miejsce.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • citroen_c4_reklama
  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • OPTIMAL_2016_1300x260px
  • kajtek_baner_1300x260

Kontakt