• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

STAG Rally Team – zespół kierowców rajdowych

STAG Rally Team – zespół kierowców rajdowych

7 czerwca 2016

 

Na co dzień, pracują w Autoryzowanych Serwisach STAG. Po pracy, wsiadają w samochody i spełniają swoje marzenia. Dlatego założyli własną “stajnię”.

 

Zespół STAG Rally Team zrzesza pasjonatów sportów motoryzacyjnych, na co dzień spełniających się zawodowo w Autoryzowanych Serwisach marki STAG.

Inicjatorem powstania zespołu kierowców rajdowych i liderem jest Marcin Dziewiątkowski, który razem z Tomaszem Kraczko znajduje się obecnie na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski okręgu północno-wschodniego.

 

– Udział w rajdach samochodowych w charakterze kierowcy to pasja, która z czasem przerodziła się w projekt na skalę krajową. Kiedy zaczynaliśmy działać, zespół tworzyły trzy drużyny rajdowe, a dziś jest ich aż sześć. Stale poszerzający się skład zespołu daje dużo motywacji drużynom. Możemy ze sobą rywalizować, jednocześnie ciesząc się ze zdobywanych nagród – mówi Marcin Dziewiątkowski, kierowca STAG Rally Team.

 

Obecny skład zespołu to: Marcin 9 z Białegostoku, Kucak Drift z Wrocławia, BCRally z Bolesławca, Gaz-Tech ze Szczecina, Macar z Częstochowy i L-ka Team z Gdyni. W składzie nie ma nikogo z Radomia, ale kto wie, może za jakiś czas przedstawiciele naszego miasta dołączą do ekipy.

 

Do największych osiągnięć STAG Rally Team należy zdobycie m.in. mistrzów sezonu 2015 w klasie K2 i wicemistrzów sezonu 2015 w klasyfikacji generalnej (zespół w składzie Marcin Dziewiątkowski i Tomasz Kraczko), wicemistrzów sezonu 2015 w klasyfikacji K2 (Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka), wicemistrzów sezonu 2014 w klasyfikacji K3 (Radosław Perkowski i Robert Dąbkowski) oraz zdobycie drugiego miejsca King of Europe Karpacz 2015 i drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Karpacz 2015 (Kamil Dzierbicki z Kucak Drift).

Kierowcy rajdowi STAG Rally Team w tym roku ruszają na podbój zagranicznych torów rajdowych, m.in. w Czechach i na Słowacji. Będzie ich można również zobaczyć w walce o Puchar Polski – w Koszalinie, Krzywej i Debrznie oraz o mistrzostwo Polski w Kielcach.

Roman Furciński, źródło: AC, fot. AC

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt