[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Promujemy kulturę na drodze. Chcemy za to nagradzać kierowców!

Promujemy kulturę na drodze. Chcemy za to nagradzać kierowców!

29-05-2016 16:02


Promujemy kulturę na drodze. Chcemy za to nagradzać kierowców!

 

W ramach naszej kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" ruszamy z nową akcją pod nazwą "Jestem uprzejmym kierowcą". Razem z Radomskim Samorządem Obywatelskim i Komendą Miejską Policji będziemy propagować i promować kulturalne zachowania kierowców.

 

Chcemy promować i nagradzać kulturalne zachowania kierowców. Gdy po raz pierwszy wspomnieliśmy o takiej akcji w rozmowach z niektórymi osobami, od niektórych usłyszeliśmy:

 

- To chcecie nagradzać kierowców za to, że jeżdżą bezpiecznie i są kulturalni? Za coś jak powinni się zachowywać? - pytali.

 

Odpowiadaliśmy wówczas, i w dalszym ciągu to podtrzymujemy:

 

- A dlaczego mamy tego nie robić? Dlaczego mamy nie promować kulturalnego zachowania i uprzejmości na drodze? Im więcej kultury i wzajemnego zrozumienia, tym lepiej, łatwiej, przyjemniej i bezpieczniej będzie na drogach.

 

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale zachowania kulturalne towarzyszą nam w każdej sytuacji, nawet jeśli jesteśmy sami w danym momencie na drodze. Przykład, proszę bardzo. Chociażby parking lub zatoka parkingowa. Już nie mówimy o nieuprawnionym zajmowaniu miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych, tzw. kopert, ale takie ustawienie pojazdu, żeby zająć tylko jedno miejsce. Jeżeli są wyznaczone linie, to parkujmy między nimi. Jeśli nie, to blisko krawężnika wyznaczającego parking lub blisko auta, które już zostało zaparkowane. Nie ustawiajmy samochodu odsuwając się o 1 metr lub półtora. Wtedy zabieramy miejsca dla innych.

Drugi przykład, jedziemy w korku, posuwamy się w żółwim tempie. Możemy wpuścić przed siebie auto, które próbuje się włączyć z drogi podporządkowanej lub zatoczki. Ile stracimy? 5 s i 5 m przed sobą? Być może kierowca tego samochodu oczekuje już kilka minut, żeby go ktoś przepuścił?

Przykłady można mnożyć. Postaramy się to robić w ramach akcji.

 

Nasza kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze" ma na celu przede wszystkim propagowanie i przywrócenie należnego znaczenia kulturze i wzajemnej uprzejmości użytkowników dróg. Jak będzie kulturalniej, to będzie również bezpieczniej.

Naszym zamierzeniem jest, żeby poprzez tę kampanię Radom i region radomski kojarzył się i był znany w Polsce z kulturalnego zachowania się użytkowników dróg. Utopia? Niekoniecznie. Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie takiego celu wymaga czasu, ale uważamy, że warto do niego dążyć.

 

W tym roku, razem z Radomskim Samorządem Obywatelskim postanowiliśmy zrobić, w ramach wspomnianej kampanii, akcję pod nazwą "Jestem uprzejmym kierowcą". Tak jak już wspomnieliśmy, chcemy propagować, promować i nagradzać kierowców zachowujących się kulturalnie na drodze i uprzejmie względem innych użytkowników dróg.

Rozmawialiśmy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji m.in. o wspólnych wyjazdach - nieoznakowanym radiowozem - i wyszukiwaniu tych kierowców, którzy są kulturalni i uprzejmi względem innych użytkowników dróg. Takie wyjazdy będą się odbywały raz na jakiś czas.

Do akcji "Jesteś uprzejmym kierowcą" staramy się namówić firmy, żeby m.in. przekazały gadżety, swoje produkty lub zaoferowały usługi w ramach partnerstwa akcji. Już mamy pierwszych Partnerów Akcji - Firmę Oximo z Gdynii, producenta wycieraczek samochodowych, która przekaże kilka zestawów swoich produktów dla kierowców w ramach akcji.

 

Pozytywnie o naszej kampanii i akcji wypowiadają się osoby znane i mieszkające nie tylko w naszym regionie.

 

- Drodzy kierowcy, apeluję do Was, bądźcie dla siebie dobrzy na drogach, myślcie o innych. Nie bójcie się być uśmiechnięci, mili, czujni. Będzie nam wszystkim łatwiej - powiedziała Anna Cieślak, aktorka.

 

Z akcją będziemy chcieli ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

Organizatorami akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" są portal radommoto.pl i Radomski Samorząd Obywatelski, współorganizatorem - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Policji w Radomiu.

 

Partnerami Akcji są (jako pierwsi się zadeklarowali): Oximo z Gdyni, Motoradom - autoryzowany salon i serwis BMW i Yamaha, Citroen, Volkswagen, "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego.
/ Roman Furciński /


KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   SAMOCHÓD   JAZDA   KULTURA   PAS JEZDNI   PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 18:42
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH