• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Elektroniczna Książka Pojazdu

Elektroniczna Książka Pojazdu

17 lutego 2016

 

Czy zawsze dokonujemy wpisów do samochodowej książki pojazdu? Czy pamiętamy o wszystkich przeglądach auta i częstotliwości wymiany części? Czy jesteśmy w stanie ocenić historię eksploatacji samochodu? Pomóc w tym może Elektroniczna Książka Pojazdu.

 

Elektroniczna Książka Pojazdu może zrewolucjonizować samochodowe usługi serwisowe. Jest to platforma internetowa CarMemo, która wydaje się idealnym rozwiązaniem umożliwiającym zbieranie informacji i budowanie historii „życia‿ samochodu. Jest kierowana do właścicieli samochodów, jak i producentów aut, importerów oraz warsztatów naprawczych. Platforma internetowa może okazać się także przydatnym narzędziem dla firm ubezpieczeniowych i leasingowych, które dzięki dostępowi do CarMemo mogą szybko i sprawnie współpracować z warsztatem i właścicielem pojazdu. Rzeczoznawca przesyłałby protokół likwidacji szkody bezpośrednio do Elektronicznej Książki Pojazdu.

 

Jak to działa?

Platformę CarMemo można porównać do powszechnie znanych platform społecznościowych. Wystarczy zalogować się i przeglądać lub tworzyć informację dotyczącą pojazdu. Aby uzyskać szybszy dostęp do CarMemo można także zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie.

EKP umożliwia przechowywanie i tworzenie indywidualnych danych motoryzacyjnych oraz spójnej historii eksploatacji. Pozwala na budowanie wiedzy na temat pojazdu, a także sieci komunikacji pomiędzy kolejnymi użytkownikami samochodów czy motocykli, serwisantami czy producentami.

Pomysł ten spotkał się z szerokim zainteresowaniem przedstawicieli największych producentów samochodów. Do tej pory na rynku nie było tak spójnej przestrzeni informatycznej pozwalającej na przechowywanie i prezentowanie danych pojazdów, co było wielokrotnie utrudnieniem w realizacji prac serwisowych i poprawnej ich eksploatacji.

 

Szybki dostęp do historii pojazdu

Aplikacja CarMemo to nowatorskie narzędzie mobilne, dzięki któremu producenci zyskują możliwość śledzenia historii eksploatacji swoich pojazdów i budowania danych statystycznych, niezbędnych do rozwoju swoich produktów. Co więcej, warsztaty korzystające z platformy będą miały możliwość szybkiego dostępu do informacji na temat poprzednich serwisów i napraw, co pozwoli dopasować usługi do realnego zapotrzebowania pojazdu.

Platforma oparta jest o brytyjską technologię CipherMe, która nazywana jest przez swoich użytkowników technologiczną inkarnacją prywatności i ochrony danych osobowych. CipherMe gwarantuje silne szyfrowanie danych przez właściciela i zapewnia prywatność użytkowników na przechowujących ich dane serwerach. Dane należą do indywidualnego użytkownika, który je udostępnia stronom trzecim. Technologia ta zapewnia autentyczność i integralność wszystkich wpisów dokonywanych przez serwisy, warsztaty naprawcze czy użytkowników do Elektronicznej Książki Pojazdu. Raz dokonane wpisy nie mogą być zmieniane czy usunięte.

Roman Furciński, źródło: Media Metropolis, fot. Media Metropolis

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt