[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Bezpieczny Sylwester na drogach Mazowsza. Akcja mazowieckich policjantów

Bezpieczny Sylwester na drogach Mazowsza. Akcja mazowieckich policjantów

30-12-2015 23:09


Bezpieczny Sylwester na drogach Mazowsza. Akcja mazowieckich policjantów

 

"Jedź ostrożnie, na trzeźwo i uważaj na pieszych" - to hasło akcji. Apel do kierowców: nie wsiadaj za kółko po alkoholu, nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa. Ale również i do pieszych oraz rowerzystów: poruszaj się prawidłową stroną drogi, noś odblaski, prawidłowo oświetl rower.

 

Znowu mamy długi weekend. Wielkie imprezowanie rozpocznie się jutro, w czwartek. Wszak wszyscy, a przynajmniej zdecydowana większość, będzie żegnać stary rok i witać nowy, 2016. Ale jak zawsze w takich sytuacjach, prosimy - zachowajcie rozsądek, umiar i bawcie się bezpiecznie oraz wróćcie szczęśliwie do domów.

 

O rozsądek podczas zabawy apelują również mazowieccy policjanci.

 

- Ostatni weekend grudnia to tradycyjnie okazja do zabawy i spotkań towarzyskich. Dlatego, w ciągu najbliższych dni, jak co roku przy tej okazji, można spodziewać się zwiększonego ruchu pieszych i pojazdów - przypominają policjanci. - Wzrost natężenia ruchu to automatycznie wzrost zagrożenia bezpieczeństwa. Zmiana warunków atmosferycznych na zimowe też nie pozostaje bez wpływu na ruch drogowy. Opady deszczu, śniegu i gołoledź wymagają zachowania szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak  i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie oni, piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze a mimo to popełniają cały szereg błędów.

 

Podczas akcji "Bezpieczny Sylwester na drogach Mazowsza", stróże prawa w najbliższych dniach zapowiadają zdecydowane działania jeśli zobaczą pieszych lub rowerzystów poruszających się nieprawidłową stroną drogi lub poboczem. Idąc na zabawę sylwestrową, jeśli później zamierzacie wracać do domu pieszo, lepiej weźcie ze sobą odblaski. Policjanci mają egzekwować brak takich elementów. Lepiej, żeby piesi nie przechodzili na czerwonym świetle. W takim przypadku również ma nie być taryfy ulgowej.

 

Pod lupą będą kierowcy. Konsekwencje będą wyciągane w stosunku do tych kierujących, którzy będą popełniać wykroczenia wobec pieszych, przekraczać dozwoloną prędkość i wyprzedzać w sposób nieprawidłowy, zagrażający innym uczestnikom ruchu.

 

- Jednocześnie, będą prowadzone wzmożone kontrole trzeźwości. Każdy kierowca, który w tych dniach będzie się poruszać po drogach Mazowsza, powinien się liczyć z tym, że zostanie poddany badaniu alkotestem. Funkcjonariusze będą też używać narkotestów - informują policjanci i jednocześnie przypominają: - Alkohol i kierowanie jakimkolwiek pojazdem to coś, co całkowicie się wyklucza. Alkohol działa na mózg tak jak środek usypiający tak, że możemy stracić koordynację ruchów. Im większa dawka alkoholu, tym większe są zaburzenia myślenia i reakcji.

 

Policjanci życzą, by czas Sylwestra i Nowego Roku był jedynie czasem zabaw i radości, i żeby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.
/ Roman Furciński, źródło: KWP /


SYLWESTER   ZABAWA   IMPREZA   NOWY ROK   FAJERWERKI   KONCERT   AKCJA   ALKOHOL   SZAMPAN   PROMILE   WYPADEK   BEZPIECZEŃSTWO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

13 lipca 2020 00:55
Imieniny:
Irwina, Margarety, Sary

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 09.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 84
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 92
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 200
źródło:  www.policja.pl
 
09.07.2020
wypadki drogowe - 9
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 9
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH