• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila wygrali Rajd Korsyki

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila wygrali Rajd Korsyki

6 października 2015

 

Fińska załoga (na zdjęciu) Rpo raz drugi z rzędu wygrała rajd rozgrywany we Francji. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak jadący Fordem Fiestą RS WRC zajęli drugie miejsce na odcinku specjalnym kończącym rajd, tzw. Powerstage.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak bardzo dobrze rozpoczęli Rajd Korsyki. Po trzecim odcinku specjalnym byli liderami. Niestety, następne etapy rajdu były słabsze w wykonaniu polskiej załogi. Na piątym mieli pecha, bo dwa razy złapali “gumę” i przestali się liczyć w klasyfikacji. Za to bardzo dobrze spisali się na ostatnim odcinku specjalnym kończącym rajd, tzw. Powerstage. Zajęli w nim drugie miejsce tracąc 8,6 s do zwycięzców, francuskiej pary Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Trzecie miejsce zajęli Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila.

To była bardzo runda RMŚ. Z powodu osunięć ziemi organizatorzy musieli odwołać dwa odcinki specjalne – „Casamozza‿ i „Ponte Leccia‿, w piątek i sobotę. Dwa z dziewięciu odcinków specjalnych odwołano z powodu osunięć ziemi (podczas Rajdu Korsyki na 1 m kw. spadło nawet 361 l deszczu). Kierowcy i piloci podczas każdego z trzech rajdowych dni musieli znosić najgorszą pogodę. W piątek była trąba powietrzna, której towarzyszył niezwykle silny deszcz.

Rajd Korsyki wygrali Finowie, Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila.

Są dopiero drugą fińską załogą, po Markku Alenie/Ilkkce Kivimaki (1983 i 1984 r.), w historii, której udało się wygrać na śródziemnomorskiej wyspie.

– To wspaniałe uczucie wygrać na Korsyce. Warunki trzeciego dnia nie były łatwe, bo mieliśmy na przemian suche i mokre fragmenty asfaltu. Wolałem jadąc spokojnie zwiększyć moją przewagę i utrzymać ją aż do mety. I to mi się całkiem dobrze udało – powiedział Jari-Matti Latvala, po zakończeniu rajdu.

W tym sezonie załogi Volkswagena stawały 22 razy na podium w 11. rundach RMŚ.

Klasyfikacja generalna RMŚ FIA (WRC): 1. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia, 2. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, 3. Andreas Mikkelsen/Ola Floene (wszyscy Volkswagen Motorsport).

Kategoria producentów: 1. Volkswagen Motorsport, 2. Citroën Total Abu Dhabi WRT, 3. Hyundai Motorsport.

Roman Furciński, fot. Volkswagen

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt