• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Podwójne zwycięstwo załogi Peugeot Total w Chinach

Podwójne zwycięstwo załogi Peugeot Total w Chinach

18 września 2015

 

Stéphane Peterhansel i Cyril Despres zajęli pierwsze i drugie miejsce w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach. Ten rajd, to był maraton. Liczył bowiem aż 5 442 km.

 

Stéphane Peterhansel i Cyril Despres siedzieli za kierownicami samochodów Peugeot 2008 DKR. Te zawody cross-country zapiszą się w historii Peugeot Sport nie tylko jako arena debiutanckiego zwycięstwa Peugeot 2008 DKR, ale też finiszu obu pojazdów na pozycjach 1-2.

Na Rajdzie Jedwabnego Szlaku były odcinki specjalne o długości 2 tys. km, uzupełnione dojazdówkami na dystansie 3 479 km.

Załoga Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret objęłą prowadzenie w rajdzie już drugiego dnia. W dalszej części zawodów utrzymali dobre tempo, dodając do wygranej na drugim odcinku specjalnym sześć kolejnych zwycięstw odcinkowych (Peterhansel odniósł pierwszy triumf Rajdzie Jedwabnego Szlaku miesiąc po swoich 50. urodzinach).

Cyril Despres, eks-motocyklista, każdego dnia robił postępy u boku swojego nowego pilota, Davida Castera. Determinacja tej załogi zaowocowała ich pierwszym zwycięstwem na 11 odcinku specjalnym i kolejnym, na SS13. W sumie, w przeciągu dwóch tygodni przyczynili się do zdobycia pięciu odcinkowych dubletów dla Teamu Peugeot Total. Ich konsekwentna jazda pozwoliła objęcie drugiej lokaty w klasyfikacji generalnej już po czwartym dniu zmagań i dowiezienie tego wyniku do samej mety.

Załogi teamu Peugeot Total rozprawiły się z wszystkimi rodzajami podłoża, korzystając z bezawaryjności Peugeota 2008 DKR. Nie doświadczyli żadnych usterek, a wszystkie zmiany przeprowadzone w samochodach przed zawodami okazały się skuteczne i pozwoliły nawiązać skuteczną walkę z rywalami.

Niektóre z dokonanych modyfikacji zostaną przeniesione do nowego Peugeot 2008 DKR 16, który weźmie udział w Rajdzie Dakar w styczniu 2016 roku.

 

Rajd Jedwabnego Szlaku 2015 wygrali Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret, którzy nad drugą załogą – Cyril Despres/David Castera mieli 31:27 min. przewagi.

Roman Furciński, źródło: Peugeot, fot. Peugeot

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • rower_ilustracja920

  Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie rowerzystki

  Wczoraj, w Wierzchowinach, w gminie Jedlińsk, doszło do tragicznego wypadku. Pod kołami dostawczego...

  więcej...
 • policja_akcja_nocna

  Kradł katalizatory

  34-letni mężczyzna wpadł na „gorącym uczynku” podczas kradzieży katalizatora. Okazało się, że trudnił...

  więcej...

Kontakt