• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Wyścigowe Mistrzostwa Świata WTCC FIA w Japonii

Wyścigowe Mistrzostwa Świata WTCC FIA w Japonii

9 września 2015

 

Po dwóch miesiącach letniej przerwy mistrzostwa wkraczają w ostatnią fazę. Zawodnicy rywalizujący w wyścigach samochodów turystycznych po raz pierwszy pojawią się na torze Motegi, położonym o 150 km na północ od Tokio.

Drugą część sezonu otwiera dalekowschodnie tournée, które rozpocznie się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kierowcy Citroënów C-Elysée WTCC, mający na swoim koncie łącznie 14 zwycięstw w 16 wyścigach, zajmują cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu. Liderem jest José María López, za nim plasują się kolejno Yvan Muller, Sébastien Loeb i Ma Qing Hua. Jeżeli Citroën utrzyma passę dobrych wyników i niezawodności swoich aut, w drugiej części sezonu zbliżać się będzie do zdobycia po raz drugi z rzędu tytułu Wyścigowego Mistrza Świata. 

Pierwsza faza – w Ameryce Południowej, Afryce Północnej i Europie – to już przeszłość. Teraz czas na drugą fazę, zaplanowaną w Azji, w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tuż po wyścigu w Vila Real Citroëny C-Elysée WTCC zostały przywrócone do idealnego stanu, umieszczone w kontenerach i wysłane w rejs do Japonii.

Po dwóch biegach, które odbędą się w Motegi, długa trasa powrotna do bazy zespołu w Wersalu prowadzić będzie przez Chiny (Szanghaj), Tajlandię (Buriram) i Katar (Losail).

Roman Furciński, źródło: Citroen, fot. Citroen

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • rower_ilustracja920

  Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie rowerzystki

  Wczoraj, w Wierzchowinach, w gminie Jedlińsk, doszło do tragicznego wypadku. Pod kołami dostawczego...

  więcej...
 • policja_akcja_nocna

  Kradł katalizatory

  34-letni mężczyzna wpadł na „gorącym uczynku” podczas kradzieży katalizatora. Okazało się, że trudnił...

  więcej...

Kontakt