• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Potrójne zwycięstwo kierowców Volkswagena

Potrójne zwycięstwo kierowców Volkswagena

24 sierpnia 2015

 

Trzy miejsca na podium zajęli kierowcy Volkswagena w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Sukces smakuje tym bardziej, że runda była rozgrywana w Niemczech, ojczyźnie Volkswagena.

 

Najlepszą załogą Rajdu Niemiec byli Francuzi – Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Drugie miejsce zajął fiński duet – Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila, a trzecie norweski – Andreas Mikkelsen i Ola Floene. Wszystkie załogi z podium jechały Volkswagenami Polow R WRC.

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila rzucili w Niemczech wyzwanie Sebastienowi Ogierowi i Julienowi Ingrassi i stale deptali po piętach rywalom z własnego zespołu. Sprawę rozstrzygnął słynny oes „Panzerplatte‿ na poligonie w Baumholder. Ogier/Ingrassia „odjechali‿ tam wszystkim konkurentom. Latvala i Anttila stanęli w barwach Volkswagena na podium po raz 19., a Mikkelsen/Floene – 11.

W sumie, podczas 35 rajdów zawodnicy Volkswagena 59 razy zajmowali miejsca na podium.

Volkswagen zdominował Rajd Niemiec i po raz pierwszy go wygrał. To trzecie potrójne zwycięstwo Volkswagena w tym sezonie. Wiadomo już, że zdobywcą tytułu rajdowego mistrza świata w sezonie 2015 na pewno będzie zawodnik jeżdżący samochodem z Wolfsburga. To, która z trzech załóg fabrycznych zdobędzie ten tytuł może się rozstrzygnąć już podczas najbliższego rajdu w Australii.

Po swoim 30. zwycięstwie w karierze, Ogier/Ingrassia mają w klasyfikacji kierowców i pilotów – a Volkswagen w klasyfikacji producentów – realne szanse, by zdobyć w Australii trzeci z rzędu mistrzowski tytuł.

 

– Potrójne zwycięstwo w Rajdzie Niemiec jest wspaniałym sukcesem Volkswagena. Ten triumf okazał się możliwy dzięki świetnemu przygotowaniu, maksymalnej koncentracji i wspaniałej współpracy w całym zespole. Polo R WRC ponownie udowodniło, że również na asfalcie jest najszybszym samochodem i perfekcyjnie sprostało wymaganiom naprawdę trudnych tras Rajdu Niemiec – stwierdził dr Heinz-Jakob Neußer, członek zarządu marki Volkswagen do spraw rozwoju technicznego.

 

– Ogromnie się cieszę z tego sukcesu. Julien i ja jesteśmy bardzo dumni, że wreszcie mogliśmy dać naszemu fantastycznemu zespołowi wymarzone od dawna zwycięstwo na własnym terenie. Każdy w zespole robi wszystko, żebyśmy my, kierowcy i piloci, mogli walczyć o pierwsze miejsce. To uzyskane w Rajdzie Niemiec jest naszym podziękowaniem dla zespołu. Bez doskonałej współpracy wszystkich jego członków ten sukces nie byłby możliwy. Ostatniego dnia rajdu chodziło tylko o to, by utrzymać przewagę i doprowadzić Polo R WRC całe i zdrowe do mety – powiedział po zakończeniu rajdu Sebastien Ogier.

 

– Osobiście jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca. To w końcu rajd asfaltowy, czyli rozgrywany na nawierzchni, za którą Finowie nie przepadają. Oczywiście, bardzo chętnie powtórzyłbym mój sukces z Finlandii, ale w ten weekend Sebastien Ogier był po prostu lepszy – mówił Jari-Matti Latvala.

Roman Furciński, źródło: Volkswagen, fot. Volkswagen

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • 0b4f4akcja_znicz2013_fb

  Kolejni piraci drogowi

    Przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Teraz trochę odpoczną od kierowania...

  więcej...
 • f84b2predkosc

  Kierowcy, jeździcie za szybko. Zwolnijcie!

    1343 wykroczenia ujawnili w minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Aż 80% z nich...

  więcej...

Kontakt