• Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Pierwsze zwycięstwo Polaka w Audi TT Cup

5 sierpnia 2015

Jan Kisiel zwyciężył w zawodach Audi Sport TT Cup w Spielberg, w Niemczech. Pokonał on swoich przeciwników na torze Red Bull Ring podczas pierwszego, sobotniego wyścigu.

Świetnie spisał się w miniony weekend Polak startujący w wyścigach Audi Sport TT Cup. Jan Kisiel zwyciężył w sobotę, w pierwszym z sześciu wyścigów, które rozegrano w Spielberg.

Jan Kisiel wyprzedził kolejno Niemca, Dennisa Marschalla i prowadzącego w klasyfikacji ogólnej Duńczyka, Nicolaja Møllera Madsena.

W niedzielę, przed rozpoczęciem drugiej rundy, zaczął padać ulewny deszcz. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, podczas czterech pierwszych okrążeń wykorzystano Safety Car, który jechał przed zawodnikami. Niedługo potem, przy zielonej fladze doszło do wypadku z udziałem sześciu kierowców. Wyścig został ostatecznie wstrzymany, a zwycięstwo przyznano Alexisowi van de Poele, który prowadził w momencie zatrzymania rundy. Z uwagi na to, że zawodnicy nie pokonali połowy dystansu, przyznano im 50 procent punktów.

Dzięki zdobyciu dwóch drugich miejsc w Norisring i zwycięstwu w Spielberg, Polak umocnił swoją drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Po sześciu z dwunastu rund Nicolaj Møller Madsen nadal prowadzi w klasyfikacji ogólnej Audi Sport TT Cup. Duńczyk zdobył dotychczas 111 punktów. Na drugim miejscu jest Jan Kisiel – 99 pkt, a na trzecim Dennis Marschall – 87,5 pkt.

Kolejny, czwarty weekend wyścigów Audi Sport TT Cup odbędzie się 12 i 13 września w Oschersleben.

Roman Furciński, źródło: Audi, fot. Audi