[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Duże utrudnienia na warszawskich ulicach

Duże utrudnienia na warszawskich ulicach

31-07-2015 23:45


Duże utrudnienia na warszawskich ulicach

 

Ten weekend, 1-2 sierpnia, nie jest chyba dobry na wycieczkę samochodem do Warszawy i zwiedzanie miasta. Jeżeli wybieracie się do stolicy, musicie się przygotować na utrudnienia na ulicach i objazdy. Podajemy, gdzie napotkacie trudności.

 

Utrudnienia i objazdy są związane z robotami drogowymi, rocznicą Powstania Warszawskiego i rozpoczęciem 72. Tour de Pologne.

 

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sobota, 1 sierpnia, to naturalnie obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości związane rocznicą wybuchu powstania potrwają do 5 sierpnia. Część z nich będzie wiązała się z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu aut (podajemy wszystkie).

 

1 sierpnia (sobota):
1. Grób Nieznanego Żołnierza, pl. marsz. J. Piłsudskiego:
• w godz. 0.00-14.00 obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Królewskiej na odcinku od ul. Marszałkowskiej do pl. marsz. J. Piłsudskiego po stronie Ogrodu Saskiego, z możliwością zatrzymywania się wynajętych autobusów ZTM przewożących sztandary, kombatantów, Wojska Polskiego;
• w godz. 0.00-14.00 obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Wierzbowej od ul. A. Fredry do ul. Moliera; 
• w godz. 0.00-14.00 wyłączenie z parkowania parkingu usytuowanego przed Narodową Galerią Sztuki ,,Zachęta” z przeznaczeniem dla gości uroczystości;
• w godz. 0.00-14.00 wyłączenie z parkowania parkingu przy ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, z przeznaczeniem dla potrzeb pojazdów osób VIP.

 

2. Pomnik Generała Stefana Roweckiego „Grota” na ul. F. Chopina:
• w godz. 0.00–14.30 obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na ul. F. Chopina (na wysokości pomnika).

 

3. Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. J. Matejki:
• w godz. 0.00–17.00 obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na ulicach:
- J. Matejki na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej,
- Wiejska na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej wraz z parkingiem, z możliwością parkowania dla samochodów organizatora.
- Piękna na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej. • Wprowadzony zostanie zakaz ruchu na ulicach:
- J. Matejki od wjazdu do gmachu Ambasady Kanady do ul. Wiejskiej w godz. 8.00–17.00 (z zapewnieniem możliwości dojazdu do Ambasady Kanady),
- Wiejska na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej z możliwością wjazdu i zatrzymywania się autobusów ZTM przewożących poczty sztandarowe i kombatantów oraz samochodów dowożących gości VIP, w godz. 13.00–17.00.

 

4. Pomnik Gloria Victis, Cmentarz Wojskowy na Powązkach przy ul. Powązkowskiej:
• wprowadzenie zakazu ruchu indywidualnego na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym na Powązkach z dopuszczeniem pojazdów ZTM, organizatorów, gości VIP, w godz. 13.00–21.30;
• wprowadzenie zakazu parkowania na parkingu przy cmentarzu oraz na parkingu i w zatoce postojowej przy bramie Głównej Cmentarza Wojskowego od strony ul. Powązkowskiej z możliwością zatrzymywania się samochodów dowożących gości VIP, w godz. 0.00–19.00;
• wyłączenie z ruchu ul. Ostrowieckiej z zachowaniem funkcjonowania ruchu komunikacji miejskiej, z wyłączeniem samochodów organizatora, w godz. 13.00–19.00.

 

5. Uroczystość przed Pomnikiem Polegli Niepokonani:
• w godz. 17.30–22.00 wprowadzony zostanie zakaz ruchu na ul. Wolskiej (jeden pas jezdni po stronie Parku) w okolicy ul. J. Sowińskiego, (do zakończenia mszy polowej i odjazdu uczestników), z przeznaczeniem na parkowanie dla autobusów przewożących kombatantów i gości;
• w godz. 0.00-23.00 wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicy serwisowej do ul. Wolskiej w rejonie ul. J. Sowińskiego.

 

5 sierpnia (środa): 
Pomnik poświęcony 50 tys. mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”:
• wyłączenie z ruchu ul. Leszno na odcinku od al. „Solidarności” do Skweru Kardynała Wyszyńskiego, w godz. 16.30–19.30,
• wyłączenie z parkowania chodnika i zatoki przy ul. Leszno na odcinku do Skweru Wyszyńskiego w godz. 00.00–19.30, z wyłączeniem samochodów organizatora.

 

8 sierpnia (sobota):
Masa Powstańcza 2015:
• w godz. 7.00-22.00 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach ul. Przyokopowej, z wyjątkiem autobusów oraz samochodów z tabliczką organizator;
• w godz. 11.00-22.00 wyłączona z ruchu będzie ul. Przyokopowa.

 

72. Tour de Pologne - możliwe utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 2 sierpnia rozpocznie się 72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczne zmagania rozpoczną się w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza.

 

 

W niedzielę, od godz. 5.00 zamknięte będą ulice na odcinku 1 km do mety, czyli ulice: Senatorska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska i Krakowskie Przedmieście.

Od godz. 8.00zamknięte zostaną ulice na rundzie MINI Tour de Pologne: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Konwiktorska, Sanguszki, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny.

Start honorowy I etapu Tour de Pologne odbędzie się na Stadionie Narodowym. Kolarze ruszą o godz. 13.55 i przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa i Senatorska na ul. Miodową, gdzie będzie miał miejsce tzw. start ostry o godz. 14.00.

Od godz. 11.00 wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na pętli, na której będą ścigali się uczestnicy I etapu: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Muranowska, gen. W. Andersa, Mickiewicza, pl. Inwalidów, Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, Słowackiego, Potocka, Gwiaździsta, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa; utrzymany będzie dojazd jednym pasem do ul. Nowy Zjazd), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny. Ostatni zawodnicy powinni dotrzeć na metę do godz. 16.45.

Meta etapu zostanie ustawiona na pl. Teatralnym. Ze względu na ustawienie scenografii w sobotę, 1 sierpnia o godz. 7.30 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Teatralny, ul. Senatorska (na odcinku od ul. Bielańskiej do ul. Miodowej), Moliera, Wierzbowa, Nowy Przejazd, pl. marsz. J. Piłsudskiego (możliwy będzie przejazd w ciągu ul. Królewskiej od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście). Ruch na tych ulicach zostanie przywrócony po zakończeniu imprezy i zdemontowaniu sceny, ok. godz. 22.00.

 

Utrudnienia na i w okolicach ul. Wołoskiej

Zamknięty przejazd przez tory na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z Konstruktorską i A. Uniechowskiego.

W sobotę, 1 sierpnia rozpocznie się przebudowa przejazdów przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z ulicami Konstruktorską i Uniechowskiego.

Prace przy torowisku wzdłuż ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Konstruktorską a ul. Marynarską trwają. Dotychczas obydwie jezdnie ul. Wołoskiej były zwężone o lewe pasy. W kolejnych etapach zamykane będą przejazdy przez torowisko. W pierwszym etapie prac (od 1 do 10 sierpnia) zamknięte będą przejazdy przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Konstruktorskiej i na wysokości ul. Uniechowskiego (przy Galerii Mokotów). Objazdy będą poprowadzone przez czynny przejazd w ciągu ul. Domaniewskiej.

W kolejnych etapach prac remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej (otwarte będą już przejazdy na wysokości ulic Konstruktorskiej i Uniechowskiego) oraz łuk torów z ul. Wołoskiej w ul. Marynarską.

Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Uniechowskiego a ul. Marynarską. Kierowcy będą mogli dojechać od ul. Domaniewskiej do zawrotki na wysokości ul. Uniechowskiego i do pobliskich biurowców.

We wszystkich etapach obydwie jezdnie ul. Wołoskiej będą zwężone o skrajne lewe pasy ruchu (wzdłuż torowiska).

 
/ Roman Furciński, grafika: www.infoulice.um.warszawa.pl /


UTRUDNIENIA   ULICE   OBJAZD   ROBOTY DROGOWE   ROCZNUCA   POWSTANIE WARSZAWSKIE   II WOJNA ŚWIATOWA   OKUPACJA   WYŚCIG KOLARSKI   TOUR DE POLOGNE   TOROWISKO   TRAMWAJ   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 maja 2020 06:14
Imieniny:
Filipa, Pauliny, Eweliny

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 24.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 50
zabici w wypadkach - 10
ranni w wypadkach - 66
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 284
źródło:  www.policja.pl
 
24.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 3
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 20
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH