• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Sport samochodowy

Dwie kolejne rundy GSMP

Dwie kolejne rundy GSMP

31 lipca 2015

 

9 i 10 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zostaną w ten weekend rozegrane w Banovcach na Słowacji. O punkty i miejsca na podium będzie walczył m.in. Waldemar Kluza.

 

– Czeka na nas nie tylko wyjątkowa trasa, ale także mocna międzynarodowa obsada połączonych Mistrzostw Polski, Słowacji i Europy Centralnej. Banovce 2014 zgotowały nam niezapomniane atrakcje pogodowe, ale mam nadzieje, że w tym roku ominą nas wichury i ulewy. Mamy większe szanse na mokrym, ale jeśli będzie sucho to frajda będzie większa. Jakie by nie były warunki to najważniejsze, żeby były równe dla wszystkich, bo wtedy walka będzie najciekawsza – mówi Waldemar Kluza. – Zawsze bardzo się cieszę, przed startem tutaj, ponieważ uwielbiam ten wyścig. Trasa wyciska z nas ostatnie poty, ale daje ogromną przyjemność. Fragmenty trasy są od siebie bardzo różne co wymusza błyskawiczną zmianę stylu jazdy. Takiego zestawu zakrętów, o zmiennej charakterystyce nie ma w całym sezonie. Rywale zawsze są tutaj wyjątkowo mocni, więc bezbłędny tor jazdy ma tu wyjątkowo duże znaczenie.

 

Kierowca podkreśla, że poziom trudności jest bardzo wysoki, a pretendentów do zwycięstwa będzie w ten weekend wyjątkowo dużo.

 

– Ciężko typować wyniki i składać deklaracje, zwłaszcza że z różnych powodów nie miałem ostatnio dużo okazji do jazdy. Dam z siebie wszystko, żeby osiągnąć wynik, który usatysfakcjonuje nie tylko mnie samego, ale cały zespół i przede wszystkim naszych kibiców – dodaje.

RF, fot. UMA Agnieszka Wołkowicz

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • rower_ilustracja920

  Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie rowerzystki

  Wczoraj, w Wierzchowinach, w gminie Jedlińsk, doszło do tragicznego wypadku. Pod kołami dostawczego...

  więcej...
 • policja_akcja_nocna

  Kradł katalizatory

  34-letni mężczyzna wpadł na „gorącym uczynku” podczas kradzieży katalizatora. Okazało się, że trudnił...

  więcej...

Kontakt