• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Więcej policyjnych patroli

Więcej policyjnych patroli

28 kwietnia 2013

Wybierasz się w trasę, musisz liczyć się z policyjnymi kontrolami. Będą sprawdzane: jazda zgodnie z przepisami i  dozwoloną prędkością, stan techniczny pojazdu, stan trzeźwości kierowców, bezpieczne przewożenie dzieci. Na drogach jest więcej patroli i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. I uważajcie, jeśli jedziecie we wtorek. W ostatnich trzech latach 30 kwietnia było najwięcej wypadków.

 

Policjanci już “działają” na drogach. I dobrze, bo to co się dzieje może przerażać. Od piątku do niedzieli było prawie 200 wypadków, w których zginęło 16 osób. Zatrzymano około 1000 (!) nietrzeźwych kierowców. Nie pomagają ciągłe apele, przestrogi i informacje. Do niektórych zupełnie to nie trafia i wsiadają po spożyciu alkoholu.

Policja informuje, że prowadzi wzmożone kontrole na drogach. Prosi, żeby kierowcy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego i stosowali się do znaków ograniczenia prędkości. Kierowcy muszą się również liczyć z kontrolami jak przewożone są dzieci, czy podróżujący mają zapięte pasy i jaki jest stan techniczny pojazdu. Na drogach będą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Policjanci apelują do motocyklistów, żeby szczególnie pamiętali o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

“(…) Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka (…)” – napisał portal www.policja.pl i podaje:

Kilka praktycznych rad przed wyjazdem w trasę:
1. Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu.
2. Dokładnie zaplanować trasę podróży, uwzględniać prognozy pogody, korzystając z mapy aktualnych i prognozowanych warunków drogowych w Polsce.
3. Kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy!
4. Wyjazdu nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Największego natężenia ruchu należy spodziewać się w piątek pomiędzy 16 a 20 i we wtorek pomiędzy 16 a 20.
5. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach (jest młodym kierowcą, osobą starszą, schorowaną lub osobą, która nie lubi wielkomiejskiego ruchu), może poprosić o pomoc bardziej doświadczonego kierowcę-pasażera.
6. Należy unikać jazdy na wschód w godzinach przedpołudniowych i na zachód w godzinach popołudniowych, ponieważ wtedy mocno oślepia słońce.
7. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15 minutową przerwę w bezpiecznym miejscu: na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.
8. Nigdy nie umawiajmy się z rodziną na konkretną godzinę przyjazdu do miejsca docelowego, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
9. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze, a kodeks drogowy obowiązuje przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy Policja prowadzi działania!
10. Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii. Motocyklisto – użyj wyobraźni!

 

Jak wynika z policyjnych statystyk, w ostatnich trzech latach długiego majowego weekendu najwięcej wypadków było 30 kwietnia.

RF

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt