[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Jeszcze jeden projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza

Jeszcze jeden projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza

07-06-2015 13:45


Jeszcze jeden projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza

 

Przedstawiamy jeszcze jedną propozycję zmian na skrzyżowaniu Traugutta i Narutowicza. Podobnie jak poprzednią, otrzymaliśmy ją od stowarzyszenia "Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego". Jutro, 8 czerwca, w Urzędzie Miejskim zaplanowano otwarte spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu reorganizacji zmian w organizacji ruchu w rejonie tego skrzyżowania.

 

"Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego" pokusiło się o jeszcze jedno rozwiązanie zmiany organizacji ruchu. Nowością jest bezpośredni wyjazd z ul. Moniuszki w Narutowicza, a potem możliwość dalej jazdy na wprost - ul. Narutowicza, lub skrętu w prawo - w ul. Traugutta. Przedstawiamy szczegóły projektu:

 

"1. Wydłużenie pasa do skrętu w lewo w ul. Kościuszki z 30 do 50 metrów do istniejącego przejścia dla pieszych. Na skrzyżowaniu ul. Narutowicza–Kuściuszki przesunąć wyznaczoną śluzę dla rowerów bliżej skrzyżowania (uzyska się kilka metrów). Przy okazji poprowadzić zjazd ze śluzy poprzez chodnik i parking przed Zespołem Szkół Budowlanych, a zjazd na jezdnię wprowadzić za przejściem dla pieszych za skrzyżowaniem z ul. Jaracza  (osobny projekt). Powodem takiego rozwiązania jest blokowanie ruchu przez rowery na fragmencie ul. Kościuszki pomiędzy skrzyżowaniem a ul. Jaracza, ze względu na brak możliwości wyprzedzania (zbyt wąski pas ruchu). 

 

2. Poza korektą geometrii wysepek na skrzyżowaniu Narutowicza–Kościuszki, należy zmniejszyć promień łuku na wjeździe z ul. Traugutta w prawo, spowoduje to nieznaczne odsunięcie przejścia dla pieszych, przez co poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

 

3. Niepotrzebna jest likwidacja przejścia dla pieszych. Korekta progamu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Narutowicza-Kościuszki wyeliminuje zatory tworzące się na pasie ruchu do skrętu w lewo, w ul. Kościuszki na tym skrzyżowaniu. Powodem zatorów jest zbyt krótki czas sygnału zielonego (10 s) w tym kierunku oraz zbyt długie, nieuzasadnione bieżącym natężeniem ruchu czasy sygnałów zielonych (po 20 s) na wlotach na wprost ul. Nautowicza i w lewo z ul. Kościuszki. Korekta programu sygnalizacji - wydłużenie do17 s długość sygnału zielonego dla skrętu w lewo w ul. Kościuszki i po 15 s dla pozostałych kierunków ruchu całkowicie rozwiąże problem, bez potrzeby likwidacji przejścia. Wydłuży to jednocześnie czas sygnału zielonego na przejściu dla pieszych i ograniczy czas oczekiwania na to światło (skróci czas sygnału czerwonego).

 

4. Obniżenie krawężników przy wszystkich przejściach dla pieszych w tym rejonie do poziomu jezdni. Dziwne i nieuzasadnione pytanie do konsulltacji (ośmiesza MZDiK jako zarządcę), gdyż ułatwienia takie obowiązują obligatoryjnie właściwie od 1999 roku - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dz.U. nr 43 z 1999 r. poz. 430. Paragraf 127 punkt 10 "... Wyniesienie krawężnika wyspy albo pasa dzielącego na przejściu dla pieszych nie powinno być większe niż 2 cm". Pytanie jest bez sensu.

 

5. Przejazd rowerowy wzdłuż  istniejącego przejścia dla pieszych. Przejście dla pieszych jest umiejscowione zbyt blisko wyjazdu z ul. Traugutta. Pojazdy, szczególnie długie jak np. przegubowe autobusy komunikacji miejskiej podczas wyjazdu z ul. Taugutta w lewo blokują pozostałe pasy ruchu na ul. Nautowicza od strony ul. Waryńskiego. Poza tym:

 

6. Przejazdy na wylocie ul. Moniuszki stwarzają zbyt duże zagrożenie dla rowerzystów spowodowane mylącym sygnalizowaniem zamiaru kierunku jazdy przez kierowców jadących ul. Traugutta od strony ul. Waryńskiego.

 

7. Dlatego proponuje się zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza – Moniuszki. Ponadto zamknięcie wlotu w ul. Taugutta na skrzyżowaniu z ul. Moniuszki uprości organizację ruchu  i ograniczy przejazd tranzytowy przez centrum miasta.

 

8. Kanalizacja skrzyżowania Nautowicza-Kościuszki ułatwi wykonywanie skrętów w lewo z ul. Narutowicza w ul. Traugtta jak i z ul. Traugutta w Narutowicza. Spowoduje zmniejszenie prędkości, wyeliminuje niepotrzebne manewry wyprzedzania, przez co poprawi bezpieczeństwo, szczególnie pieszych".

 

Konsultacje w sprawie propozycji zmian w organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu potrwają do 12 czerwca. W poniedziałek 8 czerwca od godz. 16 zaplanowano spotkanie otwarte dla mieszkańców, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Kilińskiego 30 (sala nr 114, pierwsze piętro).

 

Zarządzenie prezydenta Radomia nr 456/2015 dotyczące przeprowadzenia konsultacji tutaj (plik pdf).

 

Ankieta dla uczestników konsultacji o zmianach w rejonie ulic Traugutta i Narutowicza tutaj (plik pdf).

 

Uwagi w ramach konsultacji można składać w formie:

- elektronicznej na adres konsultacje@umradom.pl lub formularza na stronie www.radom.pl/konsultacje,

- papierowej w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:

1. Biuro Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9,

2. Biuro Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30,

3. Centrum Komunikacji Społecznej (pokój 104), ul. Żeromskiego 53,

4.Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.
/ Roman Furciński /


KONSULTACJE   ANKIETA   SKRZYŻOWANIE   RUCH   PIESZY   ROWER   SAMOCHÓD   PRZEJŚCIE   BEZPIECZEŃSTWO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

16 lipca 2020 17:45
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 90
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 99
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 265
źródło:  www.policja.pl
 
14.07.2020
wypadki drogowe - 8
zabici w wypadkach - 2
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 14
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH