• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Gonienie babci na przejściu... przez policyjny radiowóz

Gonienie babci na przejściu… przez policyjny radiowóz

29 grudnia 2014

 

Policyjny radiowóz omal nie potrącił kobiety przechodzącej na przejściu dla pieszych. Kobieta kierująca radiowozem złamała przepisy ruchu drogowego. Zrobiła to w przykładowy sposób “jak nie należy się zachowywać”.

 

Informację podał portal nasygnale.pl, na podstawie filmu zamieszczonego w serwisie YouTube przez internautę.

Do szokującego zdarzenia doszło w niedzielę w Warszawie, na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej. Policyjny radiowóz zatrzymał się na lewym pasie, wewnętrzny, przed sygnalizatorem, na którym było czerwone światło dla jego pasa ruchu. Gdy światła się zmieniały, radiowóz nagle ruszył, zmienił pas na “zebrach” jakby chciał potrącił przechodzącą kobietę (schodziła z przejścia, na którym zastało ją czerwone światło).

Film nagrał jeden z uczestników ruchu i świadków zdarzenia. Film dotarł na specjalną skrzynkę stołecznych policjantów, gdzie szybko podjęto odpowiednie kroki. Okazało się, że za kierownicą radiowozu siedziała funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego i stworzyła zagrożenie dla pieszej.

 

– W takich sytuacjach zatrzymujemy prawo jazdy i kierujemy sprawę do sądu – powiedział portalowi nasygnale.pl Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że wykroczenie popełnione przez policjantkę zagrożone są 16 punktami karnymi i mandatem o łącznej wysokości 600 zł (nieustąpienie pieszemu i zmiana pasa ruchu na przejściu dla pieszych) zastrzegając, że ostatecznie zadecyduje o tym sąd. 

Jak podaje portal nasygnale.pl, nagranie z “wyczynu” policjantki trafiło na specjalną skrzynkę mejlową. Takie specjalne skrzynki działają we wszystkich województwach i można na nie przesyłać filmy, na których zarejestrowano niebezpieczne zachowania na drogach.
Funkcjonariuszka, która popisała się nieodpowiedzialnym zachowaniem została przeniesiona do innego wydziału i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

 

Moim zdaniem:

 Roman Furciński

Nic nie usprawiedliwia zachowania policjantki, nawet to, że pani przechodziła na pasach na czerwonym świetle. Światła mogły się przecież zmienić w trakcie przejścia przez jezdnię.

Kto jak kto, ale Policja zawsze powinna stać na straży bezpieczeństwa i świecić przykładem. Jeżeli piesza popełniła wykroczenie i policjantka chciała ją ukarać, to przede wszystkim powinna włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne, włączyć kierunkowskaz sygnalizujący zmianę pasa ruchu i zjechać z jezdni. A tak, wyszło jakby funkcjonariuszka bawiła się w “gonienie babci na przejściu”.

 

  

Roman Furciński, źródło: nasygnale.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt