• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Policjanci kontrolowali okolice szkół

Policjanci kontrolowali okolice szkół

31 sierpnia 2014

 

Już kilka tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego radomscy policjanci przeprowadzili kontrole okolic szkół. Okazało się, że jest dobrze, ale w kilku miejscach należy wymalować pasy na jezdniach lub odsłonić znaki pionowe zasłonięte przez gałęzie drzew lub krzewów.

 

Policjanci z radomskiej drogówki sprawdzali okolice szkół m.in. pod względem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego oznakowania. Patrole sprawdzały oznakowanie przejść dla pieszych wokół szkół, stan techniczny urządzeń zabezpieczających przejścia, widoczność w rejonie przejść zarówno kierowców jak i pieszych.

 

– Ogólnie oceniliśmy stan jako dobry, ale w niektórych miejscach stwierdziliśmy wytarcie znaków poziomych. Znaki poziome, czyli pasy, są nieczytelne. Trzeba również odsłonić znaki pionowe, szczególnie znak A-17, a więc przysłowiowe “Agatki” – mówi podinsp. Piotr Kostkiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

Policjanci jeszcze przez kilkanaście dni po rozpoczęciu roku szkolnego będą patrolowali teren w rejonie szkół, sprawdzali stosowanie się kierowców do zasad prawa o ruchu drogowym regulujących zachowanie w rejonie przejść dla pieszych, a także zwrócą szczególną uwagę na zachowanie dzieci korzystających z dróg, chodników i przejść dla pieszych.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • zurawia_asfalt_920

  Od tygodni czekają na nową nawierzchnię

  Mieszkańcy kilkunastu posesji przy ul. Żurawiej nie mogą się doczekać ułożenia nawierzchni asfaltowej,...

  więcej...
 • dron_maratonska_920

  Dron ujawnia wykroczenia kierujących

  Trzy godziny trwała akcja radomskich policjantów, którzy dzisiaj czuwali nad bezpieczeństwem pieszych...

  więcej...

Kontakt