• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Aleks Zawada ma nowego pilota

Aleks Zawada ma nowego pilota

27 marca 2013

 

Radomski kierowca rajdowy będzie jeździł z Xavierem Panserim. Francuz został pilotem w załodze, która ścigać się będzie samochodem Renault Clio R3. Ale to nie wszystko. Aleks Zawada będzie miał jeszcze jednego pilota, a raczej pilotkę, Cathy Derousseaux, Francuzkę.

 

To najważniejsza decyzja ostatnich tygodni w radomskiej ekipie MSZRacing. Xavier Panseri jest bardzo doświadczonym pilotem. Wziął udział w 220 rajdach, jeżdżąc z 33 kierowcami, m.in. z Bryanem Bouffierem, z którym zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego rajdu Monte Carlo (Rajdowych Mistrzostw Świata).

W dorobku ma trzy tytuły mistrza Polski i jeden mistrza Francji.

 

– Wybrałem propozycję startów z Aleksem, gdyż uważam to za ekscytujące i interesujące wyzwanie – powiedział Xavier Panseri. – Razem z Bryanem widzieliśmy, że Aleks jest szybkim kierowcą. Rajdy są jednak sportem, gdzie nie sama prędkość, a doświadczenie, a czasami tak zwana „zimna głowa‿, są naprawdę ważne. Myślę, że przez wiek i jego talent to bardzo obiecujący kierowca w Polsce, a może i także poza nią. Również zespół, choć młody, jest bardzo profesjonalny. Jeśli będę w stanie pomóc im moją zbieraną przez 20 lat wiedzą, będę bardzo zadowolony.

 

Debiut polsko-francuskiego duetu, z uwagi na start Xaviera w Mistrzostwach Świata, nastąpi w Rajdzie Mazowieckim.

 

Aleks Zawada będzie tworzył polsko-francuską załogę nie tylko z Xavierem Panserim. Podczas pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdu Świdnickiego KRAUSE na prawym fotelu usiądzie Cathy Derousseaux. Jest francuską pilotką znaną m.in. ze startów w Rajdzie Dakar z zespołem Race 2 Recovery.

W 2012 roku została Mistrzynią Libanu w rajdach samochodowych, w klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś.

 

Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w połowie kwietnia. Pierwsza runda to Rajd Świdnicki KRAUSE.

 

– Czeka mnie w tym roku wiele nowości, których już nie mogę się doczekać – powiedział Aleks Zawada. – Przede wszystkim, na prawym fotelu zasiądzie bardzo doświadczony, Xavier Panseri. Jest bardzo skromną osobą. Przejechał w swojej karierze ponad 220 rajdów, z czego połowa to starty międzynarodowe. Zajmował się także samochodami rajdowymi od strony technicznej, co z pewnością wniesie dużo nowego doświadczenia. Czuję się komfortowo z tym, jak dyktuje i wiem, że będzie pomocny zarówno dla mnie jak i dla zespołu. Z nim bez problemu “można się dogadać‿.

 

Polsko-francuski duet zaliczy sezon, wszystkie rundy w RSMP, a dodatkowo treningowe starty w rundach Rajdowego Pucharu Polski – Rajd Mazowiecki i Cieszyńska Barbórka – oraz w kończącej rok Barbórce Warszawskiej.

 

– Traktuję ten sezon trochę inaczej niż poprzedni. Muszę podejść do niego ze „świeżą głową‿, ponieważ najważniejsza dla mnie jest teraz meta na każdym z rajdów. Założyłem sobie, że muszę wykorzystać wszystkie możliwe mi sposoby, aby się czegoś nauczyć i iść naprzód. Chcę poznać nowe rajdy, ale przede wszystkim przejechać je “głową, a nie sercem”, żeby dojechać do mety – dodał radomski kierowca. – Jestem pozytywnie nastrojony na ten rok. W zespole pojawiły się nowe osoby i wszyscy ostro pracują.

 

Zespół MSZ Racing w sezonie 2013 będzie kontynuował współpracę z załogą TVN Turbo: ſukaszem Byśkiniewiczem i Maciejem Wisławskim, która również planuje kontynuować starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zeszły sezon był dla nich bardzo udany, zajęli drugie miejsce w prestiżowym Castrol EDGE Fiesta Trophy.

Roman Furciński, MSZRacing, fot. ſukasz Iwaniak

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt