[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem.

Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem.

06-08-2014 18:35


Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem.

 

Prowadzimy kampanię "Radomskie - regionem kultury na drodze" promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, trzeźwość oraz kulturę i uprzejmości użytkowników dróg. Dziś o bardzo niebezpiecznym wykroczeniu - omijaniu pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym.

 

Duża część kierowców nie ma nawyku obserwowania tego co dzieje się na jezdni. Nie zważa na zachowanie innych na drodze. I to jest duży błąd, niekiedy tragiczny w skutkach. Chodzi o omijanie pojazdu, który zatrzymał się przez zoankowanym przejściem, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Nawet w Radomiu dochodziło w wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym (ul. Szarych Szeregów), gdy jadący drugim pasem kierowca nie zatrzymał się przed przejściem, mimo że wcześniej zrobił to kierowca na sąsiednim pasie.

Kierowca, który zamierza ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub zbliżającego się do przejścia powinien - zanim się zatrzyma - ocenić sytuację, czy będzie to bezpieczne: dla pieszego, dla niego samego i dla innych użytkowników dróg. Należy pamiętać zawsze o patrzeniu w lusterka (wsteczne i boczne) i obserwowaniu sytuacji na drodze.

 

- Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przezd oznakowanym przejściem, żeby przepuścić pieszych, jest bardzo niebezpiecznym manewrem. Ma to miejsce na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu. To jest bardzo niebezpieczne wykroczenie zagrożone grzywną w wysokości 500 zł mandatu karnego i 10 punktami karnymi. W skrajnych przypadkach, gdy doszłoby do realnego zagrożenia w ruchu drogowym kierującemu można zatrzymać prawo jazdy - mówi asp. Rafał Wyciszkiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

Nasza kampania promuje przede wszystkim kulturę i uprzejmość na drodze, ale również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Opisujemy jak należy poruszać się na drogach, placach, żeby jeździć bezpiecznie, kulturalnie i nie stwarzać zagrożenia. Dla jednych będzie to przypomnienie zasad jazdy, dla innych może być nauką, którą można wykorzystać przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętajmy: uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą!

 

Organizatorem kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" jest portal www.radommoto.pl, a współorganizatorami są Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Partnerami kampanii są: Urząd Gminy w Belsku Dużym, Urząd Miasta i Gminy w Szydłowcu, Urząd Gminy w Odrzywole, Urząd Gminy w Policznie i Urząd Gminy w Promnie oraz radomscy dealerzy samochodowi: Optimal sp. z.o. - Citroen, AC Cortes - Mazda, Ster - VW oraz M. i R. Prasek - Peugeot, a także firmy: "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów, Auto Serwis Wójcik, EuroBord i Fototapety.

 

Partnerami medialnymi kampanii są: Polskie Radio "Radio dla Ciebie" oraz lokalne gazety - "Okolica" w Grójcu i Tygodnik "OKO" w Kozienicach.

 
/ Roman Furciński /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 19:32
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH