[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Ustępowaniem pierwszeństwa pieszym przed oznakowanym przejściem.

Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Ustępowaniem pierwszeństwa pieszym przed oznakowanym przejściem.

03-08-2014 02:07


Kampania "Radomskie - regionem kultury na drodze". Ustępowaniem pierwszeństwa pieszym przed oznakowanym przejściem.

 

Prowadzimy kampanię "Radomskie - regionem kultury na drodze" promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, trzeźwość oraz kulturę i uprzejmości użytkowników dróg. Dziś jeszcze raz o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym.

 

Zacznijmy od tego, że - obserwując zachowanie niektórych kierowców - są kierowcy, dla których piesi są intruzami na drodze. Pieszych przepuszczają tylko wtedy, kiedy muszą, czyli gdy piesi mają zielone światło. Natomiast jeśli jest oznakowane przejście, pieszy nie powinien na nie wchodzić. Wcale, a jeśli już to bardzo rzadko, zatrzymują się przed zebrami, żeby umożliwić przejście pieszym na drugą stronę.

W krajach zachodnich zatrzymanie się przed oznakowanym przejściem jest normą. Mało tego, jeśli się tego nie zrobi, można zarobić mandat.

U nas, jest różnie z zachowaniem kierowców, chociaż daje się zauważyć coraz więcej samochodów zatrzymujących się przed oznakowanym przejściem.

Przypominamy, że od stycznia będzie obowiązek ustępowania pierwszeństwa pieszych przed zebrami stojącym przy jezdni. Mało tego, trzeba będzie się zatrzymać widząc już zbliżających się do przechodniów do przejścia.

 

- W takiej sytuacji musimy zachować szczególną ostrożność. Trzeba najpierw ocenić, czy samochody z tyłu nie jadą za szybko i czy nasze zatrzymanie nie spowoduje zagrożenia w ruchu. Szczególną uwagę musimy zwrócić na drodze z dwoma pasami ruchu. Pojazd jadący sąsiednim pasem może jechać szybko i może nie zdążyć wyhamować przed przejściem, na którym już znajdują się ludzie. Wtedy może dojść do bardzo niebezpiecznej sytuacji - mówi asp. Rafał Wyciszkiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

Nasza kampania promuje przede wszystkim kulturę i uprzejmość na drodze, ale również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Opisujemy jak należy poruszać się na drogach, placach, żeby jeździć bezpiecznie, kulturalnie i nie stwarzać zagrożenia. Dla jednych będzie to przypomnienie zasad jazdy, dla innych może być nauką, którą można wykorzystać przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętajmy: uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą!

 

Organizatorem kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" jest portal www.radommoto.pl, a współorganizatorami są Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Partnerami kampanii są: Urząd Gminy w Belsku Dużym, Urząd Miasta i Gminy w Szydłowcu, Urząd Gminy w Odrzywole, Urząd Gminy w Policznie i Urząd Gminy w Promnie oraz radomscy dealerzy samochodowi: Optimal sp. z.o. - Citroen, AC Cortes - Mazda, Ster - VW oraz M. i R. Prasek - Peugeot, a także firmy: "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów, Auto Serwis Wójcik, EuroBord i Fototapety.

 

Partnerami medialnymi kampanii są: Polskie Radio "Radio dla Ciebie" oraz lokalne gazety - "Okolica" w Grójcu i Tygodnik "OKO" w Kozienicach.

 
/ Roman Furciński /


KAMPANIA SPOŁECZNA   RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE   BEZPIECZEŃSTWO   UPRZEJMOŚĆ   KULTURA   AKCJA   PROMOCJA   USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 18:00
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH